На початку повномасштабного вторгнення Росії Україна мала на озброєнні 120 літаків. Лише третина з них були придатні до експлуатації.
Про це розповів головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний виданню The Economist. За його словами, базове озброєння, таке як ракети та снаряди, залишається важливим для України, проте військові потребують ключових можливостей і технологій.
"Найважливішою з них є повітряна міць. Контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій. На початку війни у нас було 120 бойових літаків. З них лише третина (40, — ред.) була придатна до використання", — пояснив він.
Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що завдяки ударам українських оборонців російські військово-повітряні сили зазнали значних втрат. Українські воїни знищили понад 550 систем протиповітряної оборони противника. Проте росіяни все ще мають значну перевагу і будують нові штурмові ескадрильї.
"Ця перевага ускладнила наше просування вперед", — додав головнокомандувач ЗСУ.
Раніше речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявляв, що Україна буде розглядати й інші типи літаків, окрім F-16, які пообіцяли передати партнери, для посилення власної авіації. За його словами, у майбутньому військові мають намір отримати літаки F-18.
Він зазначив, що F-16 — це легкий багатоцільовий літак з одним двигуном. Водночас такі літаки, як F-18, F-15 чи Eurofighter Typhoon, мають два двигуни, більший радіус застосування і можуть нести більше озброєння.
Нагадаємо, військові пояснювали, що українським військовим для успішного контрнаступу потрібно завоювати перевагу у повітрі. Адже без авіації складно посилити позиції на полі бою.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими