Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Скільки потрібно спати, щоб уповільнити старіння: дослідження вчених

Китайські науковці встановили, що для уповільнення старіння необхідно спати не менше семи годин на добу. Зокрема, це має позитивний вплив на здоров'я літніх людей.

Як повідомляє видання BMC Public Health, у відповідному дослідженні взяли участь 3 306 осіб старше 45 років. Відомо, що поняття "здорове старіння" оцінювалося у 2020 році. Воно характеризується відсутністю у людини серйозних хронічних хвороб, фізичних обмежень, нормальним функціонуванням мозку, хорошим психічним станом та активним життям. 

Так, наприкінці дослідження, яке тривало впродовж дев'яти років, лише близько 14% учасників відповідали всім критеріям "здорового старіння". З них 307 осіб, що становить 65% людей, спали понад сім годин на добу. Учасники були розподілені на п’ять груп залежно від їхнього режиму сну. Йдеться про групу із тривалим та стабільним сном впродовж восьми або дев'яти годин, групу учасників, які спали нормальним стабільним сном, який триває від семи до восьми годин, групу зі "збільшуваним сном", який тривав від шести до понад восьми годин та групу людей, які спали мало — від п'яти до шести годин на добу.

Вчені дійшли висновку, що ймовірність "здорового старіння" була значно вищою у тих людей, які мали тривалий та нормальний сон (17,1% та 18,1% відповідно). У порівнянні з групами зі зменшуваним (9,9%), збільшуваним (10,6%) та коротким стабільним сном (8,8%). Варто зауважити, що науковці врахували такі фактори, як вага учасників, вживання ними алкоголю, а також статеві відмінності. 

"Результати підкреслюють критичну важливість моніторингу динамічних змін тривалості сну у людей середнього та старшого віку", — додали вчені.

Нагадаємо, британські науковці встановили лінійний зв'язок між кількістю вживання алкоголю і ризиком розвитку деменції. Водночас  вони наголошують, що безпечної дози алкоголю не існує.

Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології і наука, 14.11.2024 21:56