Генеральний прокурор Андрій Костін разом з послом Євросоюзу з питань гендерної рівності та різноманітності Стеллою Роннер-Грубачіч поспілкувалися з жінками, які пережили сексуальне насильство під час російської окупації. Використання сексуального насильства як зброї є одним із типових масових злочинів проти цивільного населення, які вчиняють російські війська в Україні.
Про це розповів Генпрокурор Андрій Костін.
Наразі в Україні зареєстровано 208 випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, з них 13 — проти неповнолітніх. У більшості випадків ці злочини були скоєні проти жінок — 140. Проте реальні цифри є набагато вищими.
"Ми також розглядаємо сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, як елемент геноциду. Адже ці злочини часто вчиняють проти тих, хто має проукраїнську позицію, членів сімей військовослужбовців та правоохоронців", — додав він.
В Офісі Генпрокурора створено спеціалізований підрозділ, запроваджуються принципи Кодексу Мурад. Сформовано мобільні групи зі слідчих, прокурорів та психологів. Вони виїжджають на деокуповані території для виявлення фактів СНПК. Це дозволило викрити багато таких злочинів.
"Нещодавно одна з таких груп повернулася з Сумщини. Вони встановили, що в одному з населених пунктів на залізничній станції окупанти облаштували катівню. Людей утримували у вагонах та підвалах. Одним із методів тортур було сексуальне насильство", — розповів генпрокурор.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що двоє російських військових можуть бути причетні до сексуального насильства над чотирирічною дівчинкою та групового зґвалтування її матері. Ці злочини відбувались під дулом пістолета на очах у її батька під час тимчасової окупації Броварського району.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими