Останнім часом в Європі все частіше обговорюють відправлення миротворчих військ до України. Основою контингенту може стати коаліція з п'яти-восьми країн.
Як пише Reuters, посилаючись на офіційних осіб і дипломатів, в Україну можуть відправити до 100 тисяч військових. Це можливо у разі припинення вогню або мирної угоди.
Так, деякі європейські країни можуть забезпечити гарантії безпеки для нашої країни, у тому числі за допомогою десятків тисяч солдатів на українській землі.
За даними джерела, новообраний президент США Дональд Трамп вважає, що американські війська відіграють роль у забезпеченні режиму припинення вогню, і наполягає на тому, що європейцям доведеться виконувати цю роль самостійно. Це може означати розгортання військ з Європи в Україні, незалежно від того, чи отримає Київ гарантії безпеки через вступ до НАТО — як він сподівається — або через двосторонні запевнення.
"Навіть якби існували гарантії безпеки НАТО, звідки б взявся поштовх на місцях? Це було б європейське, тому наші армійські начальники вже готують плани для розгляду європейськими лідерами в майбутньому", — сказав високопоставлений європейський чиновник.
Офіційні особи заявили, що великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, можуть сформувати основну частину Збройних сил.
Соєю чергою український чиновник, який брав участь у деяких дискусіях, зазначи, що Сили стримування можуть бути сформовані коаліцією з приблизно п'яти-восьми країн.
Як пише Reuters, аналітики та офіційні особи по-різному оцінюють чисельність таких сил, наголошуючи, що багато що залежатиме від їхньої конкретної місії.
"За схемою ротації, яка також передбачатиме підготовку підрозділів до розгортання та відновлення після розгортання, близько 100 000 військовослужбовців можуть бути залучені в місії одночасно", — сказав австрійський колишній військовий планувальник, який зараз працює в Міжнародному інституті стратегічних досліджень, Франц-Стефан Гаді.
Представник європейської служби безпеки на умовах анонімності також сказав, що може знадобитися до 100 000 військових.
Нагадаємо, що французький президент Еммануель Макрон висунув ідею щодо потенційної європейської миротворчої місії в Україні. Вона могла б стати одним із запобіжників від нового нападу Росії. Політик вважає Польщу ключовим союзником у такому проекті.
За даними Politico, головною темою обговорень під час на зустрічі західних лідерів у Брюсселі наступного тижня стануть можливі формати завершення війни в Україні. Зокрема, обговорять потенційне створення європейської миротворчої місії.
Своєю чергою обраний президент США Дональд Трамп під час зустрічі в Парижі 7 грудня заявив, що Європа буде змушена взяти на себе основний тягар зобовʼязань щодо підтримки України та майбутнім припиненням вогню.