Серед країн Європейського Союзу немає згоди стосовно введення військ в Україну. Тому зараз головною пропозицією в цьому питанні є створення коаліції тих, хто погодиться на такий варіант.
Про це повідомила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що під час сьогоднішнього візиту президента Франції Еммануеля Макрона до Польщі та його зустрічі з прем'єр-міністром Дональдом Туском Україна є головним питанням порядку денного.
Джерела журналістів розповіли, що під час перемовин активно обговорювали питання введення європейських військ на територію України у разі припинення вогню та укладення мирної угоди між Києвом та Москвою.
П'ятеро європейських дипломатів розповіли медійникам, що Франція та Велика Британія також обговорювали минулого місяця перспективу відправлення європейських військ. Київ, своєю чергою, вів подібні переговори з країнами Балтії та Скандинавії.
"Серед європейських країн немає консенсусу, тому ідея полягає в тому, щоби створити коаліцію з п’яти-восьми європейських країн, які не залежать від НАТО, а залежать від двосторонньої угоди з Україною та дуже рішуче налаштовані діяти", — повідомило джерело Reuters.
Торкнувся цієї теми й прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час брифінгу з президентом Франції Еммануелем Макроном.
"Я також хочу покласти край спекуляціям про потенційну присутність військ тієї чи іншої країни в Україні після досягнення перемир'я, припинення вогню або миру. Рішення щодо дій Польщі ухвалюватимуться у Варшаві та тільки у Варшаві. Ми поки що не плануємо таких дій", — заявив він.
Нагадаємо, минулого тижня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що остаточне рішення щодо відправлення німецьких миротворців залежатиме від умов, що складатимуться в Україні. Тож питання про можливу участь військових з Німеччини в миротворчій місії після закінчення війни залишається відкритим.