На фото: Кіт Келлогг. Джерело – Reuters

Спецпредставником щодо миру в Україні може стати військовий, який висував ультиматум Путіну, — Reuters

Обраний президент США Дональд Трамп розглядає кандидатуру Кіта Келлогга, відставного генерал-лейтенанта, який представив йому план із припинення війни в Україні, на посаду спеціального посланця з конфлікту.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела, поінформовані про ситуацію.

Келлог, який був начальником апарату Ради національної безпеки Білого дому під час президентського терміну Трампа 2017–2021 років та радником з національної безпеки тодішнього віце-президента Майка Пенса, ймовірно, відіграє центральну роль у спробі вирішення конфлікту, якщо його оберуть. План Келлогга щодо припинення війни, яка почалася, коли Росія вдерлася на суверенну територію України, передбачає заморожування ліній фронту на колишніх позиціях і примус Києва та Москви сісти за стіл переговорів, повідомило агентство Reuters у червні.

В цей час спеціального представника з конфлікту немає, але Трамп, швидше за все, створить таку посаду, повідомили всі джерела, які побажали залишитися неназваними, щоб обговорити приватні обговорення.

Каролін Лівітт, представник перехідного періоду Трампа, відмовилася коментувати можливий вибір Келлога, заявивши лише, що кадрові рішення "і далі оголошуватимуться (Трампом) у міру їх прийняття".

80-річний Келлог не відповів на прохання прокоментувати ситуацію. Він стикається з конкуренцією за цю роль. Річард Гренелл, колишній виконувач обов'язків директора національної розвідки Трампа, також бере участь у перегонах, повідомило агентство Reuters у п'ятницю. Один із джерел, поінформованих про можливе призначення Келлога, сказав, що Гренелл, як і раніше, є фаворитом.

Під час круглого столу Bloomberg у липні Гренелл виступив за створення "автономних зон" як засобу врегулювання конфлікту. Келлог розробив свій план для України спільно з Фредом Фляйцем, який також обіймав посаду начальника штабу Ради національної безпеки при Трампі. Відповідно до запропонованої ними стратегії, США мали сказати Україні, що вона отримає більше американської зброї, лише якщо вступить у мирні переговори. Водночас США повинні були попередити Москву, що будь-яка відмова від переговорів призведе до збільшення підтримки США для України. Членство України в НАТО було б знято з порядку денного на найближче майбутнє.

Такий план навряд чи сподобається Києву з огляду на те, що на практиці він надасть Росії незаперечний контроль над частинами Сходу України, принаймні на значний період часу. Крім того, деякі республіканці, особливо в Палаті представників, швидше за все, не захочуть погоджуватись на збільшення допомоги Україні.

Нагадаємо, раніше видання The New York Times повідомляло, що після перемоги на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки Дональда Трампа Україна ставить на перше місце гарантії безпеки, а не власні території. Питання щодо врегулювання російсько-української війни загострилося після того, як стало відомо, що Трамп переміг на президентських виборах у Сполучених Штатах.

Також новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що його адміністрація зосередиться на російсько-українській війні. Також республіканець висловив жаль через загибель людей внаслідок бойових дій в Україні.

Раніше український лідер Володимир Зеленський заявив, що після інавгурації новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа відбудеться спільна зустріч. Тоді й пройдуть важливі міждержавні переговори.

Як зазначав Bloomberg, в останні дні свого правління президент США Джо Байден прагне зміцнити позиції України щодо Росії перед поверненням Дональда Трампа до Білого дому. Такі дії чинного глави Білого дому можуть допомогти республіканцю завершити війну в Україні, надавши Києву більш вигідні позиції перед стартом потенційних переговорів.

Водночас, на думку сенатора-республіканця Ліндсі Грема, обраний президент США Дональд Трамп планує укласти угоду з Україною, яка дозволить американцям збагатилися на рідкісні корисні копалини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 27.11.2024 19:23