Після тривалого похолодання в Україну знову повернулася літня спека, а з нею й небезпека отримання теплового удару. У зоні ризику — діти, люди похилого віку та ті, хто має хронічні захворювання.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я. Відомство дало поради, як захиститися від впливу високих температур та що робити, якщо стався тепловий удар.
Тепловий удар — це небезпечний стан, який може розвиватися у людини, яка довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або у теплому приміщенні. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу.
Про те, що ви отримали тепловий удар можуть свідчити такі симптоми:
Якщо у вас чи близьких стався тепловий удар необхідно у першу чергу викликати "швидку" за номером 103. Після цього потрібно перейти у затінене прохолодне місце. Потім потрібно знизити температуру тіла. Для цього можна використати вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах).
"Якщо людина в свідомості, давайте їй пити воду, але невеликими порціями. Якщо блює — покладіть її на бік. Стежте за станом постраждалої людини: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги. Тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу", — додали у МОЗ.
Нагадаємо, у неділю, 6 липня, в Україні очікується спекотна погода без опадів. Водночас синоптики попередили про загрозу пожежної небезпеки в деяких регіонах.
Додамо, раніше народний синоптик Ігор Кібальчич прогнозував, що цими вихідними, 5 та 6 липня, в Україні буде стійка погода з доволі високими показниками температури повітря. У деяких областях припече до +35ºC.