Сполучені Штати проведуть консультації з Туреччиною, Саудівською Аравією, та низкою європейських держав з приводу моніторингу режиму часткового припинення вогню в Україні.
Таку заяву під час брифінгу 28 березня зробив президент Володимир Зеленський. За словами глави держави, американці повідомили про ініціативу провести відповідні консультації з деякими країнами.
"Нам з вами стало відомо, що американська сторона проведе консультації… як з Саудівською Аравією, так і з Туреччиною, і також з деякими європейськими країнами, щодо їх готовності проводити моніторинг. Я не знаю результатів всіх розмов, поки що американські партнери нам про це не сказали, але вони це озвучили, і ми їм озвучили, що без моніторингу (часткове припинення вогню) працювати не буде", — заявив Зеленський.
Український лідер наголосив, що питання моніторингу є ключовим, і що він попросив міністра оборони Рустема Умєрова передати США всі докази зриву Москвою зобов’язань.
"Поки немає інших третіх країн, які будуть відповідати за моніторинг, для нас контактер — Сполучені Штати Америки", — додав Володимир Зеленський.
Варто додати, що у четвер, 27 березня, у Парижі президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії. Французький лідер зауважив, що робота над потенційним відправленням так званих "сил гарантування" в Україну триває.
Як відомо, так звана "Коаліція охочих" на чолі з Францією та Великою Британією впродовж кількох тижнів працює над планом відряджання тисяч військових в Україну для гарантування майбутнього "припинення вогню".
Нагадаємо, раніше агентство The Associated Press повідомляло, що Франція пропонує розгорнути миротворчі сили у центральній частині України. Ймовірно, йдеться про розміщення військ уздовж річки Дніпро.
Своєю чергою прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні скептично ставиться до ідеї "сил гарантування", про розгортання яких у стратегічно важливих районах України після завершення війни напередодні говорив президент Франції Емманюель Макрон.