Державний департамент США заявив 20 квітня, що вітав би продовження після неділі одноденного великоднього припинення вогню, оголошеного російським диктатором Володимиром Путіним, хоча раніше Кремль заявляв, що наказу про продовження не було.
Про це повідомляє Reuters. Як зазначає видання, і Росія, і Україна звинуватили один одного у порушенні режиму припинення вогню. Путін оголосив про одноденне припинення вогню в Україні до півночі за московським часом (21:00 за Гринвічем) у неділю.
"Ми побачили оголошення президента Путіна про тимчасове припинення вогню у зв'язку з Великоднем. Ми, як і раніше, віддані досягненню повного і всеосяжного припинення вогню. Оцінюючи серйозність намірів у цьому випадку, ми вітали б продовження цих дій і після неділі", — заявив представник Держдепартаменту в заяві, відправленій електронною поштою в неділю.
Президент США Дональд Трамп неодноразово попереджав про ризик ескалації трирічної війни, започаткованої повномасштабним вторгненням Росії на територію свого сусіда, і заявляв, що хоче покласти край війні.
Проте держсекретар США Марко Рубіо заявив у п'ятницю, що Вашингтон відмовиться від зусиль за посередництвом у мирній угоді, якщо найближчим часом не з’являться явні ознаки прогресу.
"Після того, як США та Україна досягли меморандуму про взаєморозуміння у четвер, Трамп заявив, що розраховує підписати угоду про мінерали з Києвом за тиждень. Спроба у лютому провалилася після сварки Зеленського з Трампом в Овальному кабінеті", — йдеться у виданні.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія вдає, що дотримується великоднього перемир'я, але насправді продовжила сотні артилерійських обстрілів у суботу ввечері, а в неділю їх було ще більше.
Міністерство оборони Росії заявило, що Україна порушила перемир'я, завдавши шкоди інфраструктурі та цивільному населенню. Путін заявив, що хоче, щоб Україна відмовилася від своїх амбіцій у НАТО, назавжди поступилася Росії чотири регіони, які вона втратила, і обмежила розмір своєї армії. Київ стверджує, що ці вимоги є рівносильними вимогам капітуляції.
Раніше повідомлялось, що короткочасне "великоднє перемир'я", яке 19 квітня оголосив російський диктатор Володимир Путін, стало для Кремля легкою дипломатичною перемогою. Однак головна мета РФ — завадити Америці вийти із переговорного процесу щодо закінчення війни в Україні.
Своєю чергою спецпредставник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що Україна не отримає членства в НАТО. При цьому він зазначив, що є інші варіанти, які можна використовувати для закінчення війни.
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, який раніше обіцяв досягнути мирної угоди між Україною та Росією упродовж 24 годин після вступу на посаду, розчарований відсутністю прогресу у переговорах. Це підтвердив своїми нещодавніми заявами й держсекретар Марко Рубіо.