Сполучені Штати Америки розроблятимуть сучасний варіант ядерної гравітаційної бомби B61-13. Її виробництво B61-13 не збільшить загальну кількість зброї в американському ядерному арсеналі.
Про це повідомило Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки. Розробкою бомби займеться Національне управління ядерної безпеки (NNSA) Міністерства енергетики США.
"Рішення про реалізацію цього потенціалу, яке було ухвалено в тісній співпраці з NNSA, відповідає вимогам середовища безпеки, що швидко змінюється, як описано в "Огляді ядерної політики 2022 року", — вказало відомство.
Помічник міністра оборони з космічної політики Джон Пламб зауваживв, що відповідне оголошення відображає мінливу обстановку в галузі безпеки й зростаючі загрози з боку потенційних супротивників.
"Сполучені Штати зобов'язані продовжувати оцінювати і розміщувати потенціал, який нам необхідний для надійного стримування і, за необхідності, реагування на стратегічні атаки, а також запевнення наших союзників", — додав він.
Доставка ядерної гравітаційної бомби відбуватиметься за допомогою сучасних літаків, що, як переконані у Пентагоні, посилить стримування супротивників і дасть упевненість союзникам і партнерам. Крім цього, президент США отримає додаткові можливості проти деяких складніших і великих військових цілей.
B61-13 замінить деякі з B61-7 у нинішніх ядерних арсеналах і матиме потужність, аналогічну B61-7, яка вища, ніж у B61-12.
Пламб зазначив, що виробництво B61-13 не збільшить загальну кількість зброї в американському ядерному арсеналі. Тепер Пентагон очікує дозволу та максимальної підтримки від Конгресу США.
Нагадаємо, Держдума РФ планує розглянути питання про скасування ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Раніше президент Володимир Путін заявив про можливість поновлення ядерних випробувань.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими