1 145 день війни
Особовий склад
932 670
Танки
10 603
Артилерія
26 163
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 128
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 425
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Стефанішина розповіла, коли розпочнуться консультації України та США щодо угоди про корисні копалини
Ольга Стефанішина. Джерело: ТСН

Стефанішина розповіла, коли розпочнуться консультації України та США щодо угоди про корисні копалини

У п'ятницю, 11 квітня, стартують технічні консультації між українськими й американськими перемовниками стосовно угоди про мінерали. Вони відбуватимуться у Вашингтоні.

Про це заявила віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час прес-конференції у Брюсселі. Її цитує "Європейська правда".

Вона повідомила, що технічні консультації проходитимуть за участю команд міністерств юстиції й економіки України відбудуться.

На запитання журналістки щодо деталей цих консультацій, вона заявила, що наразі не може цього коментувати.

"Я не маю можливості прямо зараз розглядати якісь деталі, тому що зустріч відбудеться тільки завтра, тож я зможу прокоментувати завтра", — сказала Стефанішина.

Водночас вона наголосила, що ніщо в угоді не може бути предметом переговорів з Україною "таким чином, щоби підірвати чинні зобов'язання, які має Україна, в тому числі фінансові, в межах Європейської програми макрофінансової допомоги Україні з боку МВФ".

"Це те, що не підлягає жодному переговорному формату, а отже, це означає, що відповідні корективи можна внести у формат угоди пізніше", — додала Стефанішина.

Як відомо, за підсумками переговорів у саудівській Джидді 11 березня президенти США та України дійшли згоди щодо угоди про розробку критичних мінеральних ресурсів України.

Стефанішина після цього казала, що рамкова угода із США щодо мінеральних ресурсів завершена, й Україна готова до її підписання будь-коли.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в України є власні "червоні лінії" в угоді зі США про рідкісноземельні метали. Йдеться про такі пункти. По-перше, це наша Конституція. По-друге — це прагнення до членства у ЄС і європейські зобов’язання. Також це має бути партнерська угода — з рівними умовами для обидвох сторін.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама