Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що Україна продовжить експорт зерна. Відповідні заходи вже вживаються.
Таку заяву Буданов зробив під час інтерв'ю болгарському bTV.
"Атаки на портову інфраструктуру й зерносховища України — це ще одне свідчення російського злочину проти людяності. Через те, що ми скоротили експорт зерна, страждають в основному незабезпечені країни, які у продовольчому сенсі залежать від України — в основному, це країни Азії та Африки", — наголосив очільник ГУР.
Водночас Буданов зауважив, що Україна вже вживає заходів, аби відновити обсяги експорту продукції. Зокрема, у районах, розташованих на узбережжі моря.
"Ми знову почнемо експортувати зерно, подобається це Росії чи ні. Весь світ не повинен бути заручником дій однієї країни-терориста", — додав керівник ГУР.
Нагадаємо, 17 липня країна-агресорка Росія заявила, що "відкликає" всі гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі. Крім того, РФ виходить зі Спільного координаційного центру в Стамбулі через припинення "зернової угоди". 16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що Путін погодився на продовження дії зернової ініціативи. Однак у Кремлі відхрестились від цієї заяви, зазначивши, що ні на що не погоджувалися.
Водночас 19 липня російський диктатор Володимир Путін заявив, що його держава повернеться до "зернової угоди" лише у разі повного виконання її умов. У британській розвідці заявили, що, на думку Кремля, "зернова угода" більше не відповідає російським інтересам, тому там вирішили зупинити ініціативу. Хоча справжню причину росіяни замаскували, наголошуючи, що суднам, які виходять з чорноморських портів, загрожують українські міни.
Після виходу зі "зернової угоди", Росія почала потужно обстрілювати південні регіони. Щодня армія РФ завдавала ударів по Одеській області. Є загиблі, багато постраждалих, а також зруйновані будівлі та знищені склади зі зерном.
Водночас аналітики Інституту вивчення війни наголосили, що наразі країна-агресорка і надалі демонструє своє небажання повертатися до "зернової угоди" при відсутності значних поступок з боку Заходу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими