Танкери, Ту-95МС і нафтобази: СБУ відзвітувала про результати 40-денної операції
Фото: Служба безпеки України

Танкери, Ту-95МС і нафтобази: СБУ відзвітувала про результати 40-денної операції

Служба безпеки України оприлюднила результати операцій за минулий тиждень у межах 40-денної кампанії, спрямованої на зниження військового та економічного потенціалу Росії. За даними відомства, під ударами опинилися стратегічна авіація, об'єкти паливної інфраструктури, логістичні вузли та судна "тіньового флоту".

Про це повідомила пресслужба СБУ. За інформацією спецслужби, минулого тижня українські сили продовжили виконання операцій, спрямованих на послаблення можливостей держави-агресора. У СБУ зазначили, що кампанія реалізується відповідно до завдань, визначених президентом України Володимиром Зеленським.

Удар по стратегічній авіації та "тіньовому флоту"

Одним із найрезонансніших результатів став удар по військовому аеродрому "Енгельс" у Саратовській області РФ. За даними СБУ, далекобійний безпілотник подолав близько 800 кілометрів та уразив стратегічний бомбардувальник Ту-95МС, який Росія використовувала для масованих ракетних атак по Україні. У відомстві стверджують, що літак отримав критичні пошкодження.

Також українські морські дрони "Мамай" атакували три танкери російського "тіньового флоту" — Louise 1, Banda та Avero. За інформацією СБУ, ці судна використовувалися для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, зокрема до Китаю та Індії.

У спецслужбі наголосили, що всі три танкери належать до класу Suezmax і призначені для транспортування великих обсягів нафти та нафтопродуктів.

Ураження військової та паливної інфраструктури

Окрім цього, СБУ повідомила про знищення двох патрульних катерів проєкту "Мангуст" у Чорному морі.

Також, за даними відомства, ударів зазнали:

  • авіабаза "Багерове" в тимчасово окупованому Криму, де були уражені ангари з військовою технікою та спеціальним обладнанням;
  • три стаціонарні радіолокаційні станції, які російські війська використовували для виявлення українських морських дронів та ударних безпілотників;
  • місця дислокації екіпажів ударних БпЛА, склади безпілотників і технічні бази на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей;
  • склади ракетно-артилерійського озброєння, матеріально-технічного забезпечення, ремонтні бази та стоянки військового транспорту на окупованих територіях.

Окремо в СБУ повідомили про удари по паливній інфраструктурі РФ. Зокрема, було уражено нафтобазу поблизу населеного пункту В'язники у Ставропольському краї, яка розташована приблизно за 600 кілометрів від українського кордону.

Також під удар потрапив комплекс перевантаження нафтопродуктів у порту "Кавказ", де, за інформацією спецслужби, були пошкоджені три резервуари з пальним.

Пошкоджено логістичні об'єкти окупантів

У СБУ заявили, що продовжили завдавати ударів по логістичній інфраструктурі Росії.

Зокрема, були уражені автомобільні пороми "Єйськ" та "Марія" на поромному терміналі "Крим" у Керчі, які використовувалися для забезпечення російського військового угруповання.

Крім того, в порту "Кавказ" під удар потрапили пороми "Лаврентій" і "Панагія", а на однойменній вантажній залізничній станції було уражено склад із залізничними цистернами.

Додамо, в ніч на 20 липня підрозділи Сил безпілотних систем завдали ударів по семи російських суднах у Чорному та Азовському морях. Крім того, під атакою опинилися електропідстанції в окупованому Криму та елементи протиповітряної оборони на території Росії.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама