В Україні підвищення вартості комунальних послуг у жовтні не очікується. Зокрема, ціни на газ залишаться незмінними до кінця квітня 2025 року.
Скільки доведеться платити за світло, газ та водопостачання в другий місяць осені — у матеріалі TrueUA.
Підвищення тарифів на електроенергію у жовтні не планується. Проте для окремих споживачів почне діяти пільгова ціна на світло.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко інформував, що до закінчення осінньо-зимового періоду 2024-2025 років тариф на електроенергію для побутових споживачів переглядатись не буде.
Так, з 1 червня зросли тарифи на електроенергію — від 2,64 до 4,32 гривні за 1 кіловат-годину. Цей тариф зафіксований до 30 квітня 2025 року і його переглядати не планують. Відповідно у жовтні за кіловат-годину українцям доведеться заплатити 4,32 гривні. Щодо нічного тарифу на електроенергію, то він становить — 2,16 гривні.
До того ж домогосподарства, які обігрівають помешкання електричними установками, з початком опалювального сезону (з 1 жовтня 2024 до 30 квітня 2025) можуть отримати знижку на світло та платити за тарифом 2,64 грн/кВт-год, якщо споживання електроенергії за місяць не перевищує 2000 кВт. Обов'язкова умова отримання пільги на світло — реєстрація електроопалення в установленому порядку.
В Україні не планують підвищувати тарифи на газ. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, до кінця квітня 2025 року тарифи на газ в Україні не підвищуватимуть. Пільгова ціна збережеться для населення та виробників тепла. Відповідно ціна на газ у жовтні складатиме сім гривень 96 копійок за куб.
У жовтні в деяких невеликих населених пунктах України послуги водопостачання можуть подорожчати, оскільки місцева влада має право самостійно встановлювати тарифи на ці послуги. Проте у великих містах тариф на воду для побутових споживачів залишиться без змін.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський підписав меморандум з МВФ, який передбачає підвищення тарифів на комуналку. Як тільки війна закінчиться, буде потрібно поступове підвищення цін на газ та електроенергію з метою відшкодування витрат, з одночасним виділенням адекватних цільових ресурсів для захисту вразливих домогосподарств.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими