Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа розробила плани фінансування депортації людей, включно з 700 000 українських та гаїтянських мігрантів, які втекли до Сполучених Штатів.
Як повідомляє видання The Washington Post, іммігранти, які добровільно здійснять "самостійну депортацію" до своїх країн, матимуть право на отримання стипендії у розмірі 1000 доларів від американського уряду.
"Хоча попередні адміністрації підтримували використання коштів платників податків для добровільної репатріації мігрантів, пропозиція, розроблена за президента Дональда Трампа, є незвичайною, оскільки вона включає людей, які втекли з одних з найнебезпечніших куточків світу, і, схоже, має на меті обійти Міжнародну організацію з міграції", — додає видання.
Окрім українців та гаїтян, у проектах документів також згадуються афганці, палестинці, лівійці, суданці, сирійці та єменці, зазначаючи, що вони також можуть підпадати під програму добровільної депортації.
Своєю чергою, критики цієї пропозиції, зокрема колишні урядовці, заявили, що це негуманно та суперечить давнім ідеалам США, коли адміністрація Трампа змушує людей, які шукають притулку, повертатися до країн, де їм загрожує смерть. Вони також поставили питання про те, чи являє собою такий план зловживання коштами іноземної допомоги, призначеними переважно для підтримки біженців та їхнього переселення.
"За часів адміністрації Байдена як українцям, так і гаїтянам було надано те, що уряд США називає тимчасовим захищеним статусом, який дозволяє мігрантам залишатися в країні, якщо вони не можуть безпечно повернутися до своєї рідної країни. У документах йдеться, що понад 200 000 українців та 500 000 гаїтян можуть бути частиною процесу добровільної депортації", — зазначає The Washington Post.
Варто додати, що адміністрація екс-президента США Байдена вперше надала українцям тимчасовий статус захисту у 2022 році, після того, як Росія розпочала повномасштабну війну. Гаїтяни мали тимчасовий статус захисту з 2010 року, коли країну сколихнув руйнівний землетрус, який забрав життя тисяч людей, і цей статус неодноразово продовжувався через постійні проблеми з безпекою та нестабільність у країні.
Нагадаємо, у квітні видання Euractiv повідомляло, що мільйони біженців з України в Євросоюзі можуть опинитися під загрозою втрати свого правового статусу, оскільки у Європейського Союзу немає чіткого плану, який би дозволив їм залишитися після припинення вогню з Росією.