Фото: прикордонник Станіслав. Джерело: соцмережі

Тримали у клітці й майже не годували: прикордонник розповів про пекло російського полону

Український прикордонник з бригади "Сталевий кордон" на ім'я Станіслав, який повернувся з російського полону, розповів про умови в неволі ворога, свій бойовий шлях та поранення, які отримав у бою з окупантами.

У відео, яке оприлюднив прес-центр Державної прикордонної служби, військовослужбовець каже, що до полону потрапив з Купʼянського напрямку. Тоді він, попри поранення, продовжував вести стрілецький бій з окупантами.

За словами Станіслава, до армії він потрапив у 18 років, де спочатку проходив строкову службу. Коли почалася війна, його бригада прибула на Куп'янський напрямок, де військові вступили у ближні бої. Прикордонник розповідає, що згодом позиції українських військових почали обстрілювати російські дрони.

"Перше поранення у мене було осколкове у колінну чашечку лівої ноги", — пояснює Станіслав.

Це поранення військовий отримав, коли намагався збити ворожий дрон, але інший безпілотник зміг скинути гранату, яка вибухнула поряд з ним та завдала йому поранення.

"Я заповз під дерево в посадку й не міг перевернутись, адже обох ніг не відчував. Думав, що їх немає взагалі, але потім до мене підбіг побратим, у якого я запитав, чи на місці мої ноги. Він сказав, що все добре й ноги у мене на місці, але дуже сильно пульсує кров. Я перевернувся й побачив, що у мене з колінної чашечки йде кров і потім я отримав ще одне поранення", — каже військовий.

Він додав, що, за його припущеннями, це був осколковий боєприпас калібру для підствольних гранатометів, який рашисти скинули з дрона. За словами Станіслава, граната потрапила прямо у накладений на його ногу турнікет. 

"Я подивився й побачив, що у мене розірвана нога. Далі ще вів бій, намагався, щоб вони не підійшли ближче, але все ж саме на той момент я під деревом був сам. Хлопців не було поряд. І я побачив, як росіяни почали виходити з посадки, що була напроти нас. Почав вести з ними бій, але скінчились набої, але потім ще відкидався від них гранатами, які теж закінчилися", — зазначив прикордонник.

Станіслав розповідає, що далі до нього підійшли росіяни. Окупанти одразу забрали документи та телефон. Також один з рашистів запитав у військового, для чого той відстрілювався. Станіслав відповів, що чекав на евакуаційний транспорт, але росіянин пояснив йому, що евакуаційний транспорт не приїхав би у будь-якому випадку.

"Вони спочатку несли мене, а потім сказали, що нести мене не будуть. Сказали, що, якщо хочеш жити — йди сам. На що я їм відповів: я не піду в будь-якому випадку, бо поранені обидві ноги. Вони сказали, що їм це не цікаво та поклали мене на ноші", — розповідає Станіслав.

За словами прикордонника, на допиті у росіян він багато разів втрачав свідомість, адже мав велику втрату крові. Він зауважив, що окупанти приводили його до тями. Також його нудило після отриманої контузії. Росіяни кілька разів виводили полоненого прикордонника з підвалу на свіже повітря та закінчили допит. Після цього вони закрили Станіслава у клітку. Прикордонник зауважує, що окупанти тримали українських полонених у клітках.

"На мою думку, це був якийсь вольєр, де раніше тримали собак. Я потрапив у полон, коли важив 90 кілограмів, а зараз я важу 66 кілограмів, тобто я схуд майже на 22 кілограми", — наголошує прикордонник.

Станіслав додає, що у полоні їжа була виключно, щоб полонені "тримались на плаву" і щоб росіяни могли сказати "от ми їх годували". 

"Найважливіше, що я зрозумів, що зараз хочу приїхати й повністю побути з рідними найбільший час, який я можу з ними провести — я буду проводити з ними", — додав Станіслав.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський повідомляв, що із російського полону Україна повернула 103 своїх захисників. За його словами, на Батьківщину повернулися 82 рядових та сержантів, 21 офіцер, захисники Київщини, Донеччини, Маріуполя та "Азовсталі", Луганщини, Запоріжжя, Харківщини, а також воїни ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонники, поліцейські.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 03.11.2024 05:21