Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський висміяв заяви Російської Федерації про нібито "припинення вогню" в Україні. Це можна порівняти з поїданням цукерок під час оголошеного голодування.
Про це політик заявив в ефірі телеканалу CNN Prima NEWS 20 квітня.
"Це все одно, що оголосити голодування між сніданком і обідом і потай є цукерки", — заявив він, реагуючи на недотримання Росією режиму припинення вогню.
Ліпавський також сумнівався, чи хоче Росія взагалі покласти край війні.
"Ми бачимо, що атаки продовжуються. Україна повідомляє про те, що було здійснено кілька атак, тому оголошене таким чином припинення вогню — це скоріше медійний трюк, аніж реальність", — сказав Ліпавський.
Він зазначив, що Росія також відмовляється погодитись на 30-денне припинення вогню, на яке Україна вже погодилася.
"Путін ніколи на це не погоджувався та почав ставити інші умови. Потрібно дивитися на реальність, а не на слова", — заявив міністр.
Ліпавський також сумнівався, чи хоче Росія взагалі покласти край війні.
"Якби Росія не хотіла війни, вона б її не починала. Тому на сьогодні єдиний шанс полягає в тому, що Україна змогла успішно захистити себе, щоб Росія не змогла досягти своїх цілей військовим шляхом. Ми бачимо, що їм не вдалося вбити Україну за три роки. Але, можливо, виникне ситуація, коли Росія буде готова домовитися про припинення вогню", — заявив Ліпавський.
Нагадаємо, 19 квітня кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про "великоднє перемир'я" з 18 години. Російська сторона начебто призупинила на деякий час всі бойові дії.
Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський погодився на повне припинення вогню. При цьому він запропонував продовжити перемир’я на триваліший термін.
Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявляв, що, попри оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", російські окупанти продовжують вести вогонь. Це відбувається фактично на всіх напрямках фронту.
Як зазначає Генштаб, від початку неділі, 20 квітня, на фронті відбулося 45 бойових зіткнень. Висока активність окупантів зберігається на Покровському напрямку.