У четвер, 12 жовтня, уряд Естонії схвалив і направив до парламенту постанову про використання російських заморожених активів. Їх планують надати для допомоги Україні.
Про це заявила прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас. За її словами, уряд схвалив і направив до парламенту поправку до закону про міжнародні санкції, яка передбачає, серед іншого, внутрішні правила використання активів, заморожених в Естонії, особами, які перебувають під санкціями, для відшкодування шкоди від війни, завданої Україні.
Згідно із законопроектом, правовий простір Естонії організують ширше, щоби компетенції та повноваження установ зі здійснення та нагляду за санкціями стали чіткішими й ефективнішими. На думку прем'єр-міністра Каї Каллас, для Росії дуже важливо підняти ціну агресії.
"Ми повинні знайти способи притягнути Росію до фінансової відповідальності за шкоду, завдану Україні. Законопроект, який ми з урядом спрямували до парламенту, дає змогу використовувати заморожені активи санкціонованих осіб в Естонії для компенсації військової шкоди в Україні. Ми маємо стати прикладом і стимулом для інших європейських країн у встановленні подібних правил. Росія повинна компенсувати Україні всю заподіяну війною шкоду", — заявила Каллас.
Міністр закордонних справ Маргус Цахкна також підтримав ініціативу Естонії щодо використання заморожених російських активів. Він сказав, що гроші на компенсацію шкоди, заподіяної Росією Україні, не повинні надходити тільки від платників податків інших країн.
Він пояснив, що, згідно із законопроектом, заморожені активи Росії залишатимуться замороженими доти, доки не відшкодують збитки від війни. Для застосування цього механізму необхідна міжнародна угода з Україною або міжнародний компенсаційний механізм.
В Естонії на момент розроблення законопроекту на підставі міжнародних санкцій заморозили активи на суму близько 38 мільйонів євро.
Україна разом із партнерами розробляє механізм, у рамках якого заморожені активи Росії зможуть передати Україні як компенсацію за завдані війною збитки. Для цього створили реєстр збитків, він повинен запрацювати наступного року.
Нагадаємо, 11 жовтня стало відомо, що Бельгія створить спеціальний український фонд обсягом 1,7 мільярда євро, до якого зараховуватимуть надходження від податків на доходи із заморожених російських активів. Кошти спрямують на військову та гуманітарну допомогу, а також на підтримку економіки України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими