Фото: росЗМІ

Що отримає від Росії КНДР за участь у війні проти України: дані південнокорейської розвідки

За даними південнокорейських розвідників та військових, вважається, що Північна Корея направила до Росії тисячі солдатів для підтримки вторгнення в Україну, і очікується, що до кінця року до неї приєднаються ще тисячі людей. За це Пхеньян отримає космічні технології, а також домовленості про залучення Москви до участі в бойових діях на Корейському півострові в разі війни.

Про це повідомляє The Korea Herald із посиланням на депутата Ві Сон Лака.

Хоча Національна розвідувальна служба у своєму останньому аналізі заявила, що витрати від вступу Північної Кореї у війну, мабуть, переважують вигоди, інші експерти в Сеулі кажуть, що Пхеньян тепер може розраховувати на підтримку Москви у можливій непередбаченій ситуації на Корейському півострові.

Інститут стратегії національної безпеки, аналітичний центр, пов'язаний з НІС, у своїй доповіді у п'ятницю заявив, що рішення Північної Кореї направити війська до Росії за кілька тижнів до президентських виборів у США, мабуть, ґрунтується на розрахунку на те, що перемога Дональда Трампа призведе до якнайшвидшого завершення війни в Україні.

"США при Трампі можуть піти з України, що підірве один із головних стовпів нової структури, подібної до холодної війни, яку Пхеньян завзято будував останніми роками у тісній співпраці з Москвою", — йдеться у звіті INSS. "З огляду на невизначені перспективи війни після виборів у США, Пхеньян швидко вжив заходів, щоб наперед прив'язати Москву до своєї зовнішньої стратегії".

У звіті, опублікованому за тиждень до цього, 22 жовтня, INSS стверджував, що Північна Корея втратить цінність для Росії, щойно війна вщухне. Коли настане цей момент, Північна Корея, обплутана санкціями та маючи напружені зв'язки з традиційним союзником Китаєм, більше не зможе розраховувати на російську допомогу, йдеться у звіті аналітичного центру.

"У довгостроковій перспективі Північна Корея втратить більше, ніж виграє, приєднавшись до війни Росії", — йдеться в доповіді.

Член палати представників Ві Сон Лак, колишній посол Сеула в Росії, заявив The Korea Herald, що вступ у війну проти України є "зовсім непоганою угодою" для Північної Кореї. По-перше, фінансова та продовольча кризи в країні значною мірою вирішуються шляхом російської компенсації за її внесок у військові дії, сказав Ві, який був проінформований NIS як член розвідувального комітету Національної асамблеї.

Минулого тижня NIS повідомив Асамблеї, що кожному північнокорейському солдатові, відправленому воювати за Росію, виплачуватиметься щомісячна зарплата близько двох тисяч доларів. Вважають, що не менше 10 тисяч північнокорейських солдатів прямують до України, що означає річний дохід, який значно перевищує 200 мільйонів доларів, сказав законодавець.

Крім військ, зараз у Росії перебувають близько чотири тисячі північнокорейських робітників, згідно з даними NIS. Їхня середня заробітна плата становить близько 800 доларів на місяць.

Ві сказав, що в середньому щороку Північна Корея виробляє близько чотирьох мільйонів тонн зерна, такого як рис, ячмінь та пшениця, згідно з її власною заявою. Але більша частина "рисового виробництва" країни насправді — це картопля, причому рис, як вважають, становить менше третини загального обсягу, пояснив він.

"Чотири мільйони тонн зерна, які Північна Корея, за її словами, виробляє на рік, насправді на один мільйон тонн менше, ніж потрібно, щоб прогодувати країну. Якщо Росія пропонує від 600 тисяч до 700 тисяч тонн рису, цього достатньо, щоб покрити більш ніж половину того, що Північній Кореї потрібно задовольнити річний попит", — сказав він.

Законодавець заявив, що Росія надсилала Північній Кореї від 50 тисяч до 100 тисяч тонн рису за раз у минулому. "Отже, можна сказати, що 600 тисяч тонн — це трохи більше, ніж допомога рисом, яку вони отримували від Росії раніше", — сказав він.

Тепер, коли Росія купує артилерійські снаряди у Північної Кореї, більшість браку продовольства "ймовірно, було компенсовано шляхом торгівлі зброєю", сказав він. "Продавши кілька контейнерів артилерійських снарядів, Пхеньян може дозволити собі набагато більше, ніж сотні тисяч тонн рису".

Минулого тижня NIS повідомила Асамблеї, що, як вважають, Росія також допомагає Північній Кореї передовими космічними технологіями, оскільки Пхеньян прагне запустити ще один військовий розвідувальний супутник.

Однак найприємніша частина угоди, яку може отримати Північна Корея, — це змусити Росію боротися на її боці у разі непередбачених обставин на Корейському півострові.

"Північна Корея, як відомо, воювала за Росії. Якщо колись на Корейському півострові розпочнеться війна, Північна Корея тепер може розраховувати на те, що Росія прийде та допоможе", — сказав Ві.

Колишній президент INSS Нам Сон Ук заявив виданню The Korea Herald, що аналітичний центр NIS у своїх останніх звітах "зменшує" значущість приєднання Північної Кореї до війни в Україні.

"Військова співпраця Північної Кореї та Росії продовжиться і після війни. Вони погодилися надати негайну військову допомогу, якщо хтось із них зазнає нападу відповідно до пакту про взаємну оборону, який є обов'язковим", — зауважив він.

Ві наголосив, що Північна Корея "залишиться корисною для Росії як розмінну монету" на переговорах з наступною адміністрацією США. "Москва використовуватиме свої тісні зв'язки з Пхеньяном, щоб отримати важелі впливу на Вашингтон, як це робив Пекін у минулому", — сказав він.

Нагадаємо, журналісти видання The Independent висунули версію, що на бажання північнокорейських військових брати участь у війні Росії проти України впливає також ізольованість Північної Кореї від світу. Солдати КНДР не проти побачити, як живуть в інших країнах.

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в останній тиждень жовтня 2024 року країна-агресорка Росія перекинула з приморського краю РФ до районів поблизу з Україною понад сім тисяч найманців із Північної Кореї.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, що світ і Україна бачать кожен майданчик, на якому Росія накопичує північнокорейські війська. Проте замість дозволу на необхідну далекобійність партнери лише спостерігають.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 03.11.2024 20:24