1 151 день війни
Особовий склад
940 150
Танки
10 676
Артилерія
26 600
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Турки зайнялися розробкою важкого ударного безпілотника

Турки зайнялися розробкою важкого ударного безпілотника

Турецький консорціум Baykar Makina приступив до розробки важкого ударного безпілотного літального апарату Akinci («Грабіжник»).

Як пише Jane's, відповідний контракт з консорціумом підписало Управління оборонної промисловості Туреччини, яке також розкрило деякі технічні характеристики перспективного безпілотника.

Створення ударного дрона пов'язане з безліччю технічних труднощів. З цієї причини подібними апаратами розташовують лише деякі країни в світі, хоча розробки ударних безпілотників ведуть кілька десятків держав, включаючи ОАЕ, Францію, Великобританію, Росію і Південну Корею.

Безпілотні апарати можуть нести обмежене корисне навантаження, причому частина її маси має припадати на системи виявлення, ідентифікації і наведення. Таким чином, початок розробки ударного безпілотного літального апарату автоматично тягне за собою початок безлічі нових проектів, включаючи створення легкого і компактного бортового обладнання, нових захищених систем зв'язку, легкого і потужного озброєння. Крім того, істотні ресурси і час забирає створення алгоритмів автоматизації для ударних апаратів.

Туреччина займається розробкою власних ударних безпілотників з початку 2000-х років. У 2016 році ця країна стала шостою в світі, що має ударні безпілотники на озброєнні. Рештою країн, які мали такими апаратами, є США, Китай, Іран, Пакистан і Ізраїль.

Попереднє проектування нового турецького безпілотника Akinci почалося в середині 2018 року.

Максимальна злітна маса Akinci складе 4,5 тони. Апарат зможе нести озброєння загальною масою до 1,35 тони: 450 кілограмів у внутрішньому відсіку озброєння і 900 кілограмів - на зовнішній підвісці.

У номенклатуру озброєнь безпілотника увійдуть бомби і ракети класу «повітря-поверхня», а також турецькі крилаті ракети SOM-A.

Akinci планується оснастити радаром з активною фазованою антенною решіткою, системами радіоелектронної боротьби, а також обладнанням супутникового зв'язку для управління і передачі розвідувальної інформації. Інші подробиці про перспективний апарат поки не розкриваються.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама