Українська армія зможе почати контрнаступальну операцію у 2025 році. Це стане реальним, якщо Україна масштабує мобілізаційні процеси, а союзники оперативно надаватимуть більше озброєння.
Про це заявив Макс Бут, старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин, у своїй статті для The Washington Post.
За його словами, за більшої підтримки Заходу і більшого зосередження України на мобілізації живої сили, розширення своєї оборонної промисловості та будівництва укріплень — Київ може продовжувати не лише утримувати свої позиції, а навіть здатен створити можливості у 2025 році для подальших контрнаступів.
"Але попереду важкі місяці, поки Україна щосили намагається утримати свої передові позиції та відновити свою зруйновану енергетичну інфраструктуру. Захід має показати, що не здригнеться у своїй підтримці. Українці, — які несуть на собі основний тягар цього жахливого конфлікту — безперечно не здригнуться", — резюмував Макс Бут.
За даними Генштабу, на Харківському напрямку ворог тричі намагався штурмувати поблизу населеного пункту Вовчанськ. Крім цього, авіація противника завдала ударів сімома КАБами по житлових районах Харкова, внаслідок чого постраждало мирне населення та цивільна інфраструктура.
На Куп’янському напрямку за добу відбулося 12 атак загарбників. Сили оборони відбивали штурмові дії противника неподалік Синьківки, Андріївки, Кругляківки, Піщаного, Стельмахівки та Лозової.
На Лиманському напрямку ворог атакував 22 рази. Намагався вклинитися в нашу оборону поблизу Дружелюбівки, Чернещини, Греківки, Невського, Торського, Макіївки, Новосадового та Зарічного.
На Сіверському напрямку українські захисники відбили три штурми російських загарбників поблизу Верхньокам’янського та Білогорівки.
На Краматорському напрямку окупанти атакували десять разів у районах Калинівки, Миньківки, Ступочок та Білої Гори.
На Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив 12 атак у бік Торецька, Щербинівки та поблизу Нью-Йорка.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 25 штурмових і наступальних дій агресора в районах населених пунктів Воздвиженка, Новоторецьке, Красний Яр, Новогродівка, Миколаївка, Маринівка та Зелене Поле. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Новоторецького.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 20 атак. Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед поблизу Георгіївки та Цукуриного. Окрім цього, ворог атакував у бік Дальнього, Костянтинівки, Катеринівки та Желанного Другого.
На Времівському напрямку противник здійснив вісім штурмів наших позицій в районах Вугледару, Катеринівки, Водяного та Павлівки. Активно залучав для ударів на напрямку бомбардувальну авіацію.
На Гуляйпільському напрямку російські загарбники обстріляли НАРАми Білогір’я.
Тричі без успіху війська загарбників намагалися витіснити підрозділи Сил оборони зі займаних позицій на Придніпровському напрямку.
Триває операція в Курській області. Авіація ворога продовжує рівняти з землею свої села та міста. За минулу добу російські літаки завдали тринадцять авіаударів дев’ятнадцятьма КАБми по власній території.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник з території РФ активно застосовує артилерію та авіацію по районах українських населених пунктів.
Нагадаємо, раніше керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що російським загарбникам вдалось просунутись на околиці міста Вугледар на Донеччині через масовані обстріли населеного пункту. Наразі окупанти врізались у фланг українських захисників.
Як зазначали аналітики Інституту вивчення війни, російські війська досягли околиць Вугледара Донецької області на тлі посиленого наступу поблизу поселення, але захоплення міста навряд чи дасть російським військам якусь особливу оперативну перевагу для подальших наступальних операцій на заході Донеччини.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими