У Данії розкритикував посла Росії у Копенгагені Владіміра Барбіна, який назвав передачу винищувачів F-16 Україні "ескалацією конфлікту".
Про це заявив міністр оборони Якоб Еллеман-Єнсен, пише "Європейська правда" з посиланням на канал TV2.
"Представник країни, яка вдерлася до мирного сусіда і вбиває мирних жителів, наважується говорити, що інші розганяють конфлікт, який вони могли б зупинити завтра, просто сказавши, що зараз ми відходимо до своєї країни. Я думаю, йому має бути соромно", — обурився міністр.
Зазначається, що засудження з боку російського посла з'явилося у той час, коли президент України Володимир Зеленський перебував у палаці Крістіансборг, де знаходиться парламент Данії.
Тут український президент виступив з промовою перед великою кількістю людей, які зібралися перед головними входом палацу. Одразу після промови міністр оборони відреагував на засудження Росії.
Президент США Джо Байден 21 травня схвалив навчання українців на F-16. Володимир Зеленський запевнив, що Україна не використовуватиме ці літаки, аби бити по території РФ.
25 травня на зустрічі у форматі "Рамштайн" союзники повідомили, що коаліцію з навчання ЗСУ на F-16 очолять Данія та Нідерланди й увійдуть у неї ще чотири країни: Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. Один з лідерів "авіаційної коаліції" — Нідерланди — 14 червня заявили, що навчання стартують у найближчі місяці.
22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16.
Міністр оборони України Олексій Резніков повідомляв, що навчання триватимуть щонайменше шість місяців. За його словами, Україна ще повинна модернізувати деяку інфраструктуру для літаків. Резніков сподівається, що F-16 у небі над Україною літатимуть вже до весни наступного року.
У НАТО зробили невтішні прогнози щодо передачі Україні американських винищувачів F-16. Адже для передачі літаків потрібне окреме рішення.
Нагадаємо, ми писали, що своїм візитом до Швеції президент Володимир Зеленський прозоро натякнув Байдену, що, мовляв, Україна хоч і зупинила свій вибір на авіаційній співпраці з США, але якщо у Вашингтоні будуть зволікати, то Київ буде змушений зосередитись на співпраці зі Швецією (а США в такому разі втратять потенційний ринок збуту), навіть попри те, що шведські літаки JAS 39 Gripen оцінюються дещо слабшими за американські F-16 Fighting Falcon.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими