Фото: vsn.ua

У ДБР назвали дедлайн для військових, щоб повернутись із СЗЧ

У військовослужбовців, які вперше самовільно залишили місце несення служби, є час до 1 січня 2025 року, щоб повернутися. У такому разі вони уникнуть настання кримінальної відповідальності.

Таку заяву в телеефірі зробила радниця директора Державного бюро розслідувань з комунікації Тетяна Сапьян, пише "Укрінформ".

"Якщо ви пішли в СЗЧ як військовослужбовець, то у вас є можливість повернутися у військову частину з кінця листопада до 1 січня нового року, тобто за місяць", — заявила вона.

За словами Сапьян, після того, як військовий повернеться на місце своєї служби, командир має у своєму розпорядженні 72 години для продовження дії контракту або поновлення особи на службі.

"Поновлюються грошові, продовольчі та речові виплати, а також пільги та соціальні гарантії", — наголосила Сапьян.

Речниця ДБР також нагадала, що, коли військовослужбовець повернеться до своєї частини, він зобов’язаний повідомити про це орган досудового розслідування або військову службу правопорядку.

Новий закон про СЗЧ: що змінилось

Ще 28 листопада, президент Володимир Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу для тих військовослужбовців, які вперше самовільно залишили військові частини або стали дезертирами.

У документі прописано, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше у незаконний спосіб залишили військові частини або місця служби чи дезертували та добровільно прибули до місця проходження служби та висловили готовність продовжити військову службу, військова служба і дія контракту продовжується.

При цьому відбувається поновлення грошових виплат і здійснюється продовольче, речове, інші види забезпечення, пільг та соціальних гарантій.

Згідно з документом, розпочаті кримінальні провадження щодо правопорушень, передбачених статтями 407 і 408 Кримінального кодексу України, відносно військовослужбовців, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби та добровільно прибули та висловили готовність про продовження проходження військової служби, не є підставою для відмови у продовжені військової служби таких військовослужбовців та дії їх контракту.

За даними ДБР, деякі військовослужбовці, які вперше самовільно залишили свої частини, замість ув’язнення почали повертатись на фронт.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор "Міжнародної асоціації малих громад" Олексій Буряченко заявляв, що нормативні "гойдалки" у питаннях самовільного залишення військової частини та дезертирства уже давно вийшли у публічну площину й усім, хто хоч трохи цікавився цим питанням, абсолютно очевидно, що це не може і надалі залишатись виключно проблемою самого військового. А боротьби тільки з наслідками СЗЧ, точно замало, потрібно дивитися в корінь проблеми і вирішувати її системно на кожному рівні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 29.11.2024 16:06