Про це повідомила прес-служба Міністерства цифрової трансформації.
"Запустили в "Дії" новий сервіс — державні гранти на навчання. Студенти, які вступили на контрактну форму навчання, уперше отримають фінансову підтримку від держави. Грант частково або повністю покриває вартість навчання. Це поширена світова практика, яка діє в США та Європі, і вперше цього року — в Україні", — йдеться у повідомленні.
Гранти доступні студентам, які навчаються за денною або дуальною формою на бакалавра чи магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування і вже підписали контракт з університетом-учасником програми.
"Цього року ми впроваджуємо гранти на навчання. Історія з грантами революційна для української системи освіти. Для молоді це можливість вивчитися на омріяну професію, а не обирати ту, на яку вистачить грошей для контракту. Для університетів гранти — це мотивація стати кращими й боротися за кожного студента. Такий підхід має стимулювати конкуренцію між ЗВО, й університети почнуть більше дбати про якість освіти, викладацький склад, розвиток науки та інновацій", — заявив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Розмір гранту від держави залежить від бала на НМТ з будь-яких двох предметів та коефіцієнта спеціальності:
Грант присвоюється на навчальний рік і виплачується університету двома частинами — на два семестри.
Як скористатися сертифікатом:
У Мінцифри зазначили, що сертифікат щороку формуватиметься в "Дії". У центрі системи вищої освіти має бути студент, а не університет.
"Такий підхід — про рівний доступ до освіти для всіх студентів незалежно від фінансових можливостей. Також це додатковий стимул для учнів краще навчатися, щоб отримати допомогу від держави на вищу освіту", — додали у відомстві.
Фото: Мінцифри
Нагадаємо, раніше комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував скасувати вручення у школах і виготовлення золотих і срібних медалей державного зразка. Це дозволить зекономити бюджетні кошти та відійти від традицій пострадянських країн.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими