Фото: rv.tax.gov.ua

У "Дії" з'явилася нова послуга для спрощення подання декларацій до НАЗК

У "Дії" запустили нову послугу для чиновників, які щорічно подають електронні декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції. Зокрема, тепер стане легше вносити дані до декларацій стосовно членів сімʼї.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Раніше родичам потрібно було шукати та збирати документи про нерухомість, машини, інші активи, замовляти довідку про доходи, а тепер — кілька кліків у Дії", — наголосив посадовець.

За словами Федорова це не перша, але й неостання спільна послуга з НАЗК. Відтак, можна очікувати ще на оновлення. 

"Взаємодія між реєстрами робить процес декларування прозорим, зручним та автоматичним. Відкриті дані, відкриті декларації — основа антикорупційної роботи влади", — додав Федоров.

Водночас у НАЗК уточнили, що даною послугою можна скористатися уже відсьогодні, 8 березня 2024 року, та використати для заповнення декларації за 2023 рік.

Що потрібно зробити декларанту для отримання інформації про членів сім’ї

 1. В розділі "Дані для декларації" особистого кабінету в Реєстрі декларацій біля відповідного звітного періоду, наприклад, за 2023 рік, натиснути на кнопку "Сформувати довідку";
 2. В наступному вікні "Додати члена сім’ї" заповнити дані, вказавши ПІБ, податковий номер члена сімʼї та натиснути "Зберегти"; 
 3. Натиснути "Отримати дані" навпроти кожного зазначеного члена сім’ї.

Далі член вашої сім’ї отримає повідомлення у мобільному застосунку "Дія", в якому в один клік зможе підтвердити належність до членів вашої сім’ї, погодити збір та передачу вам даних стосовно себе  для заповнення декларації. При цьому в особистому кабінеті Реєстру декларацій ви будете бачити зміну статусу запиту:

 • "Запит в процесі обробки" — член сім'ї ще не підтвердив запит;
 • "Не знайдено" — член сім'ї не є користувачем мобільного застосунку "Дія" або зазначено недійсний податковий номер;
 • "Погодження отримано" — підтвердження члена сім'ї отримано;
 • "Погодження відхилено" — член сім'ї відхилив запит на підтвердження статусу члена сім'ї;
 • "Термін дії запиту скінчився" — член сім'ї не відреагував на запит щодо підтвердження статусу члена сім'ї.

Як діяти після погодження або не погодження родичем запиту у "Дії"

 1. Після отримання "Погодження отримано" для подальшого формування довідки треба натиснути "Сформувати довідку".
 2. Якщо ви бачите статус "Погодження відхилено" або "Не знайдено", то ви може надіслати запит таким членам сім’ї повторно, але не більше трьох разів. Якщо погодження так і не отримано, відомості про такого члена сім’ї треба видалити з переліку. Далі — натиснути кнопку "Сформувати довідку".
 3. Після завершення збору інформації натиснути "Переглянути довідку".

Що потрібно знати члену сім’ї, щоб допомогти заповнити декларацію

 • Потрібно бути авторизованим користувачем мобільного застосунку "Дія" і мати податковий номер;
 • необхідно вчасно, протягом 24 годин після отримання повідомлення, надати відповідь на запит інформації. Якщо цього не зробити, то термін дії запиту сплине;
 • якщо ви відхиляєте такий запит або термін його дії скінчився, декларант не отримає дані стосовно вас і ви не допоможете заповнити йому декларацію. При цьому декларант може надіслати запит повторно, але не більше трьох разів:  
 • у разі підтвердження запиту, НАЗК збере інформацію про ваші активи та доходи, а потім передасть їх декларанту в його особистий кабінет в Реєстрі декларацій;
 • інформація передається в обсягах, необхідних для заповнення декларації, згідно з формою декларації, тому використати її для інших цілей неможливо.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у застосунку "Дія" з'являться дипломи про освіту та шкільні атестати. В додатку запустили бета-тестування освітніх документів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 08.03.2024 12:14