У Києві показали сучасний балет "Д.І.М." про вимушену міграцію (фото, трейлер)

01 ЛЮТОГО 2024 14:32

30 січня на сцені Міжнародного Центру Культури та Мистецтв (МЦКМ, колишній Жовтневий палац) відбулася премʼєра сучасного балету "Д.І.М." від театру INSHA Dance Company.

Хореограф-постановник Ілля Мірошніченко наголошує на тому, що Insha Dance Company прагне просувати український танцювальний театр.

Творці про прем'єру: "Це вистава про власний досвід, бо більшість українців так чи інакше пережили процес евакуації, термінового виїзду, залишення дому. Саме з цими емоціями ми вирішили працювати, адже це дуже важливо".

Сучасний балет на дві дії "Д.І.М." на музику Віктора Рекало у виконанні артистів Insha Dance Company — це робота, створена танцівником, хореографом, суперфіналістом шоу "Танцюють всі! 8 сезон", артистом балету Іллею Мірошніченком, а також Катериною Кузнецовою і виключно українськими митцями за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Стабілізаційного фонду культури від Goethe-Institut.

Вистава використовує матеріал та європейський досвід творчих резиденцій, які дали можливість для масштабування ідеї до повноцінної великої вистави. Проєкт "Д.І.М." виріс з вистави "М.H.O.T.F., або мій Дім на Двох Ногах" (2022, проект реалізовано в рамках програми резиденцій для митців з України за підтримки TanzHaus TanzFaktur та Kunststiftung NRW, Кельн, Німеччина).

"Д.І.М." фокусується на тілесній рефлексії про дім, його фізичне та духовне значення, що він має для людей, вимушених покинути свою землю. А масштабна декорація дозволяє якомога предметніше осягнути весь символізм, яким насичена дія на сцені.

"Це історія про дорогу. Про тих, хто вимушено опинився в одному вагоні евакуаційного поїзда і, прийнявши нові правила життя, залишився нескореним. Це присвята кожному з нас, кожному, хто пережив біль втрати і тому, що було втрачено. Дім — це процес, шлях, а отже ми всі на шляху додому… І поки стукіт залізниці невпинно супроводжує цю подорож, дозвольте їм поділитися своїми історіями", — коментують творці сучасного балету "Д.І.М".

Виставу створено людьми, які особисто пережили евакуацію з рідних домівок у воєнний час і вирішили втілити власний досвід на сцені так, як вміють це найкраще — танцем.

Композитор і віолончеліст Віктор Рекало на межі академічності та урбанізму створив ексклюзивний музичний твір для струнного квінтету у виставі. Музика гралася наживо. Тож у глядачів була можливість відкрити для себе нові сторони сучасного театрального мистецтва, де все зрозуміло без слів.

Фото "Д.І.М." з прем’єри 30 січня 2024 року: 

Фото: Анастасія Телікова

Фото: Анастасія Телікова

Довідка:

  • Хореограф-постановник — Ілля Мірошніченко
  • Композитор — Віктор Рекало
  • Художник-сценограф — Богдан Поліщук
  • Художник з костюмів — Богдан Поліщук
  • Художниця з освітлення — Світлана Змєєва
  • Асистентка хореографа-постановника — Катерина Кузнецова

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 01.02.2024 14:32