Шура Рязанцева. Джерело: соцмережі

У Києві попрощалися з військовослужбовицею Шурою Рязанцевою (відео)

У п'ятницю, 14 червня, у Києві попрощалися з 40-річною військовослужбовицею Шурою Рязанцевою, яка мала позивний "Ялта" та була родом із Криму. Вона померла від серцевої недостатності. 

Про це пише "Суспільне Крим".

Відспівування почалося о 12:00 у Михайлівському Золотоверховому соборі у столиці. Після цього розпочалася поминальна хода до Майдану Незалежності.

Побратим та друг "Ялти" Віктор розповів, що вони перетинались ще в довоєнному житті, бачились на проектах, а познайомились вже під час війни, у 78 окремому десантно-штурмовому полку.

"Вона виборола собі шлях туди і я сподіваюсь що вона отримає своє найкраще посмертя", — сказав він.

Друг Шури Рязанцевої Віталій розповів, що в житті вона була душею компанії.

"Завжди була з чіткою громадянською позицією, тільки найпозитивніші спогади про неї. Запамʼяталось, що ніколи не стояла осторонь щодо людей. Одна асоціація — доброта й світло", — згадує хлопець.

Варто зазначити, що про смерть військовослужбовиці 11 червня повідомила її сестра.

Що відомо про Шуру Рязанцеву

Шура родом із Криму. До повномасштабного вторгнення Росії вона працювала стилісткою, одягаючи, зокрема, акторів "Кварталу 95" і президента України Володимира Зеленського.

Вона розповідала, що поштовх до її шляху у стилістиці розпочав Андрій Кузьменко ("Скрябін").

"Мені дав старт Андрій Кузьма. Він в мене повірив. Він завжди говорив й повторював про те, що Саня, Сашка, йди стилістом. Ну ви знаєте, як він може. І я тоді почала свій шлях. Це був 2006 рік після Помаранчевої Революції, потроху й дійшла до того, що я потрапила у п’ятірку найкращих стилістів України та Росії, а також працювала з нашим президентом Володимиром Олександровичем й з усією командою", — казала військовослужбовиця.

Однак її життя змінила Революція Гідності. Одного разу, коли вона везла костюми до Жовтневого палацу вночі 30 листопада, вона стала свідком побиття студентів на Майдані Незалежності. Вона також була на Інститутській, де допомагала витягувати поранених, і саме там Герой Небесної сотні Роман Гурик врятував їй життя.

У березні 2014 року Шура разом з іншими активістками вирушила до Криму, який вже був окупований російськими військовими без розпізнавальних знаків. На одному з блокпостів їх затримали, і вона провела п’ять днів у полоні. Ці події вона пам'ятала в деталях навіть через 10 років.

Після цього більше не поверталася до Криму. Щоб забути важкі спогади, Шура відкрила власну костюмерну і працювала з відомими артистами, зокрема, з гуртом "Бумбокс". Однак на початку 2022 року вона відчувала, що російське вторгнення неминуче. 9 березня жінка приєдналася до лав тероборони. Вона виконувала завдання в Київській області, під Бахмутом тощо.

Нагадаємо, 10 червня стало відомо, що працюючи на завданні на фронті, загинув один із найкращих фотографів Збройних сил України. Не стало військового фотомайстра Арсена Федосенка.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 14.06.2024 17:29