На Львівщині за останні три роки виявлення ВІЛ-інфекції зросло майже на 70%. Це пояснюється тим фактом, що Львів є транзитною зоною для внутрішньопереміщених осіб.
Про це повідомляє Zaxid.net.
За даними джерела, поширеність ВІЛ-інфекції становить 194 випадки на 100 тисяч населення. Станом на квітень 2024 року на Львівщині та її обласному центрі на обліку стоїть близько 5 тисяч ВІЛ-позитивних осіб. Цікаво, що у 77% пацієнтів діагноз ВІЛ-інфекція встановлюється паралельно із діагнозом СНІД.
Відповідну статистику оприлюднили на форумі для лікарів, що проходить у Львові 31 травня. Там вказали, що практично 57% ВІЛ-позитивних осіб дізнаються про свій діагноз на пізніх стадіях, коли в організмі вже розпочалися невідворотні процеси. Лікарі, зокрема вказали причини пізньої діагностики.
"На жаль, досі існують міфи та упереджене ставлення до ВІЛ, які впливають на пізнє виявлення інфекції. Фундація АнтиСНІД-США в Україні провела дослідження для визначення ключових бар'єрів, що перешкоджають тестуванню. Дослідження показало: однією з причин пізнього виявлення є те, що медичні працівники не пропонують зробити тест на ВІЛ через поширену думку, що це хвороба певних "груп ризику", — заявила очільниця Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.
Також зазначається, що через це лікарі "соромляться" запропонувати тест на ВІЛ "пристойній" на вигляд людині.
"Наше завдання — розвіяти цей міф та пояснити, що ВІЛ не розрізняє соціальні статуси", — додала вона.
За даними Центру громадського здоров'я, кожна третя ВІЛ-позитивна особа в Україні не знає про свій статус. Це приблизно 90 тисяч людей.
Нагадаємо, у жовтні 2023 року в Україні офіційно зареєстрували понад 900 нових випадків ВІЛ-інфекції. Також було зафіксовано більше ніж 1000 випадків туберкульозу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими