Фото: cpmsd7.lic.org.ua

У Львівській області різко зросла кількість хворих на ВІЛ-інфекцію: названо причину

На Львівщині за останні три роки виявлення ВІЛ-інфекції зросло майже на 70%. Це пояснюється тим фактом, що Львів є транзитною зоною для внутрішньопереміщених осіб. 

Про це повідомляє Zaxid.net.

За даними джерела, поширеність ВІЛ-інфекції становить 194 випадки на 100 тисяч населення. Станом на квітень 2024 року на Львівщині та її обласному центрі на обліку стоїть близько 5 тисяч ВІЛ-позитивних осіб. Цікаво, що у 77% пацієнтів діагноз ВІЛ-інфекція встановлюється паралельно із діагнозом СНІД.

Відповідну статистику оприлюднили на форумі для лікарів, що проходить у Львові 31 травня. Там вказали, що практично 57% ВІЛ-позитивних осіб дізнаються про свій діагноз на пізніх стадіях, коли в організмі вже розпочалися невідворотні процеси. Лікарі, зокрема вказали причини пізньої діагностики.

"На жаль, досі існують міфи та упереджене ставлення до ВІЛ, які впливають на пізнє виявлення інфекції. Фундація АнтиСНІД-США в Україні провела дослідження для визначення ключових бар'єрів, що перешкоджають тестуванню. Дослідження показало: однією з причин пізнього виявлення є те, що медичні працівники не пропонують зробити тест на ВІЛ через поширену думку, що це хвороба певних "груп ризику", — заявила очільниця Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.

Також зазначається, що через це лікарі "соромляться" запропонувати тест на ВІЛ "пристойній" на вигляд людині. 

"Наше завдання — розвіяти цей міф та пояснити, що ВІЛ не розрізняє соціальні статуси", — додала вона.

За даними Центру громадського здоров'я, кожна третя ВІЛ-позитивна особа в Україні не знає про свій статус. Це приблизно 90 тисяч людей.

Нагадаємо, у жовтні 2023 року в Україні офіційно зареєстрували понад 900 нових випадків ВІЛ-інфекції. Також було зафіксовано більше ніж 1000 випадків туберкульозу.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 31.05.2024 19:25