Інвестиційний фонд України та Сполучених Штатів Америки, який створять у межах угоди про корисні копалини, матиме право інвестувати як у розробку родовищ, так і в інфраструктурні проекти. Серед них — дорожні, портові, енергетичні.
Про це розповів заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".
"Цей фонд як фінансовий інструмент матиме привілейоване право інвестувати в широке коло об'єктів в Україні, як тільки для цього з’являться можливості для інвестування", — зазначив він.
За його словами, насамперед ідеться про корисні копалини, але водночас Україна зацікавлена й в американських інвестиціях в інфраструктуру.
"У жодному разі це не означає, що йдеться апріорі про передачу об'єктів інфраструктури безпосередньо у фонд. Йдеться лише про те, що ми даємо можливість цьому фонду інвестувати у проекти та створити умови для заробітку на користь Україні й американському народу", — пояснив Качка.
Щодо так званого "боргу України", то Качка наголосив, що "треба чітко й однозначно спростувати деякі фейки навколо цього питання".
"Ідеться не про якийсь борг новий або трансформацію попередньої допомоги в борг, тобто жодної логіки боргових зобов’язань немає ні в пропозиціях США, ні, відповідно, в пропозиціях України. Йдеться про те, скільки хочуть заробити США й Україна від інвестицій в Україну", — наголосив заступник міністра економіки України.
За його словами, наступного тижня ще відбудуться переговори та з’являться "певні позитивні новини" щодо військової допомоги від США.
Зокрема, 24 квітня дві переговорні команди продовжать перемовини у Вашингтоні щодо угоди. У меморандумі, за словами Качки, домовилися відзвітувати про досягнуте 26 квітня.
Нагадаємо, що 18 квітня Україна та США підписали меморандум, який засвідчує намір фіналізувати угоду про економічне партнерство стосовно рідкісноземельних металів.