Фото ілюстративне. Джерело: poltavshchyna.in.ua

У Міненерго назвали ринкову вартість світла: вона значно вища від уже підвищених тарифів

Ринкова вартість однієї кіловат-години — понад 7,5 гривні. А новий тариф на світло для населення 4,32 гривні за кВт-год покриває винятково собівартість виробництва та передачі електроенергії побутовим споживачам в Україні.

Про це заявила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

Вона зазначила, що додаткові кошти, які отримають енергетики коштом підвищення тарифу на електроенергію для населення, будуть спрямовані на ремонтну кампанію та відновлення державної генерації.

"Тариф для населення дозволяє нам продовжити наймасштабнішу за часів Незалежності ремонтну кампанію в енергетиці, аби максимально підготувати енергосистему до зими, додати до неї додаткові потужності, а також певною мірою відновити державну генерацію. Підвищення тарифу — це вимушений крок, єдина причина якого — це значні втрати в енергосистемі після ворожих обстрілів", — зазначила заступниця міністра.

Вона нагадала, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії "Центренерго" та гідроелектростанції "Укргідроенерго".

Також Світлана Гринчук додала, що тариф для населення 4,32 гривні за кВт-год покриває виключно собівартість виробництва та передачі електроенергії побутовим споживачам.

"Чинний тариф покриває собівартість виробництва 1 кВт-год двома державними енергокомпаніями — "Енергоатомом" і "Укргідроенерго", а також передачу електроенергії та її розподіл. Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки. Ринкова ж вартість однієї кіловат-години складає понад 7,5 гривні", — сказала Гринчук.

Заступниця міністра також наголосила, що літо буде складним періодом, адже значний обсяг генерації пошкоджено або повністю знищено, і потрібен час на відновлення. Проте завдяки вчасному підвищенню тарифу, а також допомозі міжнародних партнерів енергетики мають можливість максимально підготувати систему до зими.

"Ремонтна кампанія триває 24/7, енергетики працюють цілодобово. Це дає нам надію на те, що восени та взимку ситуація зміниться на краще", — зазначила Гринчук.

Нагадаємо, вчора перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак зазначала, що під час підвищення тарифів на електроенергію держава знайде гроші на субсидії для всіх родин, які потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 04.06.2024 11:58