Джерело: соцмережі

У МОЗ спростували фейк про поширення вірусу гарячки Денге в Україні

У Міністерстві охорони здоров'я спростували інформацію щодо поширення в Україні гарячки Денге. На території країни фіксували поодинокі "завезені" випадки цієї хвороби.

Як повідомляє прес-служба відомства, фактчекери VoxCheck розібрали фейк, який поширюють російські пропагандисти у Telegram-каналах.

Зазначається, що пропагандисти перекрутили слова української лікарки-інфекціоністки, яка в особистому блозі розказала про симптоми гарячки Денге.

"В Україні наразі спостерігаються "завезені" випадки захворювання, ми їх діагностуємо, і клініцисти мають бути більш уважними. Насамперед для того, аби з одного боку відслідковувати епідеміологічну ситуацію, а з іншого — інформувати пацієнта про захворювання", — зазначала вона.

Пропагандисти почали поширювати інформацію із посиланням на медикиню. Зокрема, вони поширювали фейк про нібито повідомлення від МОЗ про масові випадки виявлення цієї лихоманки. Проте, за даними Міністерства охорони здоров'я, насправді в Україні не фіксували розповсюдження вірусу, що спричиняє гарячку Денге. Наразі відомо лише про деякі окремі випадки інфікування.

"В Україні можуть фіксувати поодинокі "завезені" випадки — це не є свідченням масового поширення вірусу чи епідеміологічної загрози", — наголосили в МОЗ.

Що відомо про гарячку Денге

Гарячка Денге — це гостра інфекційна хвороба. Її інкубаційний період триває від трьох до 15 днів. Зазвичай хвороба починається раптово. У людини з’являються озноб, головний біль, сильний біль у спині, крижах, хребті, суглобах, а особливо в колінах. Також швидко підвищується температура тіла до 39–40°C.

Водночас, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця хвороба типова для регіонів Африки та Азії, але наразі вона поширюється і на інші території. Захворювання є ендемічним (таким, що постійно існує на цій території) у регіонах Африки, Америки, Східного Середземномор’я, Південно-Східної Азії та Західно-Тихоокеанського регіону. Станом на червень 2024 року ВООЗ повідомила про понад 10 млн випадків з початку року. Проте України серед цих країн не має.

За даними МОЗ, поширюють цю хворобу в Європі комарі aedes albopictus — "тигрові комарі". Цей вид комарів фіксували у таких країнах ЄС, як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Мальта, Португалія, Румунія, Словенія та Іспанія. В Україні "тигрові комарі" поширені на території тимчасово окупованого Криму. Північна межа їхнього поширення — в Угорщині, поблизу з українським Закарпаттям. Однак наразі причин для оголошення України ендемічним регіоном немає.

Нагадаємо, раніше в МОЗ повідомляли, що з початку повномасштабної війни на території України внаслідок російських атак було пошкоджено 1642 медичних об’єкти. Зазначається, що зараз неможливо отримати повну інформацію про масштаби руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 30.07.2024 14:53