1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Нідерландах анонсували напад РФ на країни Північної Європи: прем'єр назвав терміни
Дік Схооф / скриншот з відео

У Нідерландах анонсували напад РФ на країни Північної Європи: прем'єр назвав терміни

Прем'єр-міністр Дік Схооф вважає, що Росія може протягом двох-трьох років наростити військову силу на кордоні з Північною Європою, щоб розпочати ще одну війну.

Про це повідомляє видання NOS. У столиці Норвегії Осло прем'єр-міністр Нідерландів відреагував на повідомлення про активізацію російської військової діяльності поблизу фінського кордону, зокрема про будівництво нових залізниць.

"За кілька років Росія накопичила достатній потенціал, щоб розпочати нову війну, і це цілком може статися на європейському континенті", — сказав Схооф. Він наголошує, що не хоче лякати людей. "Не факт, що буде російський напад. Я не хочу нікого лякати, але ми маємо наполегливо працювати разом з іншими європейськими країнами, "щоб запобігти цьому".

Схооф перебуває в Осло на щорічному саміті Об'єднаних експедиційних сил (JEF), воєнного партнерства країн Північної Європи. Йдеться про три скандинавські держави, Фінляндії та три прибалтійські держави, які разом з Ісландією, Сполученим Королівством та Нідерландами хочуть підтримати НАТО у захисті "Крайньої Півночі" Європи.

Останнім часом Росія значно розширила свою військову активність у цьому районі. The Wall Street Journal повідомляє, що неподалік кордону з Норвегією побудований новий військовий штаб, ґрунтуючись на даних європейських розвідувальних служб та супутникових фотографіях. 

Паралельно фінському кордону також будуються нові залізничні лінії, модернізуються залізничні та автомобільні колії, а також швидкими темпами ведуться роботи з нарощування військової потужності. Протяжність кордону Фінляндії з Росією складає близько 1300 кілометрів.

Схооф обговорив будівництво залізничних ліній з президентом Фінляндії Олександром Стуббом і зазначив, що фіни впевнені у своїх оборонних силах, що нарощуються. 

"Тому, з одного боку, немає причин для занепокоєння", — сказав Схооф. 

Однак на кордоні відбулися "суттєві зміни", які стали для Фінляндії приводом посилити свою обороноздатність. За словами Схоофа, залізнична лінія явно призначена для пересування військ, постачання військ та розвитку військової підтримки. Схооф стверджує, що також були телефонні переговори з президентом США Трампом та президентом України Зеленським, у тому числі про припинення вогню в Україні.

Нідерланди мають бути особливо пильними щодо російського саботажу, оскільки вони розташовані на березі Північного моря. У цьому морі прокладено безліч кабелів для інтернет-трафіку та передачі даних. 

"Ці кабелі легко порвати або розмістити на них обладнання", — заявив прем'єр-міністр. 

Він відмовляється передбачати, скільки додаткових коштів голландський уряд виділить на оборону. Найближчим часом це питання обговорюватиметься спочатку у кабінеті міністрів, а потім із коаліційними партіями. Це також є важливою темою на саміті НАТО в Гаазі в червні.

Раніше міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що у НАТО, посилаючись на аналітичні матеріали розвідки, визначили Росію довгостроковою військовою небезпекою для Альянсу. Це означає загрозу для всієї північноатлантичної безпеки, включаючи Сполучені Штати Америки.

Нагадаємо, у новій доповіді Федеральної розвідувальної служби Німеччини та Бундесверу йдеться про те, що російська влада, очевидно, готується до масштабної війни проти НАТО. Кремль, за даними розвідки, сприймає відносини із Заходом як системний конфлікт і готовий використати силу для досягнення своїх цілей.

За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни, Кремль продовжує просувати хибну версію про те, що держави-члени Європейського Союзу та Україна прагнуть затягнути та загострити війну, щоб відвернути увагу від власних довгострокових приготувань Росії до війни із Заходом.

Також аналітики Інституту вивчення війни повідомляли, що досвід, здобутий у бойових діях проти України, Кремль планує застосувати й проти країн НАТО. І вже використовує деякі його елементи. Зокрема, Росія активно вдосконалює безпілотні літальні апарати та засоби радіоелектронної боротьби, а також новітні технологічні розробки в гібридних операціях.

Нещодавно видання Politico зазначало, що Нарва — місто, яке розташоване між Естонією та Росією, — може стати "місцем початку Третьої світової війни". Кремль прагне захопити його та територію навколо нього.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама