1 169 день війни
Особовий склад
960 770
Танки
10 780
Артилерія
27 502
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 155
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 266
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Німеччині спробували пояснити затримки в постачаннях зброї Україні
Речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт. Джерело: "Укрінформ"

У Німеччині спробували пояснити затримки в постачаннях зброї Україні

Постачання Україні західної зброї залежать не стільки від фінансової сторони справи, скільки від наявності відповідних систем. До того ж Німеччина й надалі категорично відмовляється надавати далекобійну зброю.

Про це заявив на брифінгу речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт. Його цитує "Укрінформ".

"Питання не в тому, чи буде щось надано, в якому обсязі це є можливим. Завжди є обмеження, обумовлені не тим, чи ми можемо це профінансувати, а наявністю озброєнь", — заявив Гебештрайт.

При цьому він зауважив, що Німеччині вдається підтримувати постійний потік зброї в Україну.

Речник федерального уряду запевнив, що його країна постійно проводить ревізію того, що ще може передати у вигляді військової підтримки Україні та закликає партнерів робити так само. Він нагадав, що черговий пакет такої допомоги доставили до нас два тижні тому.

Берлін також наголошує, що доклав великих зусиль для надання Україні кредиту на 50 мільярдів доларів, який покриватиметься коштом прибутків від заморожених російських активів. За словами речника, на ці гроші Україна сама вирішуватиме, яку зброю купувати.

Відповідаючи на запитання, чи можливо очікувати зміни в ставленні канцлера в питанні надання Україні німецької далекобійної зброї на тлі ескалації, викликаної залученням Росією північнокорейських солдатів, Гебештрайт відповів категоричним "Ні".

"Це не буде мати жодного впливу; канцлер твердо залишається на своїй позиції, яку неодноразово озвучував", — сказав урядовий речник.

Він також виключив можливість підтримки урядом Німеччини ідеї відправлення в Україну солдатів західних армій.

Нагадаємо, нещодавно міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що для стримування нелегальної міграції на кордоні Польщі з Білоруссю потрібні сили прикордонної служби Європейського Союзу Frontex. До неї можуть долучитися й німецькі поліцейські.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама