1 248 день війни
Особовий склад
1 047 250
Танки
11 049
Артилерія
30 777
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 201
Крилаті ракети
3 535
Гелікоптери
340
БпЛА
47 834
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У Раді готують подання до Конституційного Суду для скасування закону про повноваження НАБУ і САП, — нардеп
Фото: ВРУ

У Раді готують подання до Конституційного Суду для скасування закону про повноваження НАБУ і САП, — нардеп

У середу, 23 липня, народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк заявив, що парламентарі розпочнуть збір підписів щодо подання до Конституційного суду щодо скасування закону №12414 щодо урізання повноважень Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У своєму Telegram-каналі політик повідомив, що для подання потрібно зібрати підписи щонайменш 45 народних депутатів.

"Не думаю що буде легко, але будемо робити так, щоб кожного хто відмовиться підписати — ви знали. Хоча суд це довго, але варіант дуже надійний", — наголосив він.

До того ж нардеп має намір подати законопроєкт про скасування закону №12414. Однак, він не вірить, що Рада проголосує за нього.

"Сьогодні я та ще ряд дуже професійних людей витратимо день, щоб максимально пояснити всім партнерам всі наслідки того, що відбулось. Особливо для МВФ, ЄС та Світового банку, позаяк у кожного незалежність цих інституцій це так чи інакше було чіткою умовою фінансування", — додав політик.

Що обмежує закон №12414

Закон містить правки, які обмежують повноваження НАБУ та САП і передають їх генеральному прокурору. Документ передбачає такі зміни:

  • генпрокурор отримує доступ до всіх проваджень НАБУ;
  • генпрокурор має право давати обов’язкові вказівки детективам та змінювати підслідність справ;
  • генпрокурор отримає повноваження закривати провадження на підставі клопотання сторони захисту;
  • генпрокурор зможе особисто підписувати повідомлення про підозру високопосадовцям;
  • керівник САП втрачає право входити до складу групи прокурорів — це вирішуватиме лише генпрокурор.

Ухвалення законопроекту викликало значний резонанс у суспільстві. У НАБУ заявили, що таким чином керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ генпрокуратури.

"Антикорупційна інфраструктура України, вибудувана з 2015 року, буде зруйнована. Закликаємо народних обранців утриматися від голосування, яке може остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні", — йшлося у повідомленні.

У багатьох містах України люди вийшли на вулиці з протестами проти цього документу. Зокрема, мітинги відбувалися в Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Тернополі й інших населених пунктах України.

На ці події також відреагували посли країн G7. Вони заявили про свою стурбованість.

"G7 уважно стежить за сьогоднішніми подіями в НАБУ, зокрема, розслідування відносно кількох співробітників НАБУ за підозрою в злочинах. Ми зустрілися сьогодні з НАБУ, маємо серйозну стурбованість і маємо намір обговорити ці події з керівництвом уряду", — йшлося у заяві.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський прокоментував скандальний закон №12414. Він наголосив, що антикорупційна інфраструктура працюватиме, але без російських впливів. Відтак, НАБУ і САП продовжать свою роботу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама