У північнокорейській ракеті, якою країна-агресорка Росія вдарила по Києву 24 квітня, було виявлено щонайменше 116 іноземних компонентів.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що 25 квітня у столиці завершились рятувальні роботи на місці одного з російських ударів.
"Тоді росіянам, на жаль, вдалося вбити 12 наших людей в Києві, майже 90 були поранені в місті. Зараз у лікарнях залишаються більше ніж 30 людей, зокрема з дуже важкими пораненнями, ампутаціями. Триває зʼясування всіх деталей щодо ракети. Але вже зрозуміло, що це балістика з Північної Кореї", — зазначив гарант.
Він також зауважив, що в ракеті КНДР, що вбила киян, було щонайменше 116 компонентів, які завозяться з інших країн, і більшість із них вироблена американськими компаніями.
"Недостатність тиску на Росію дає їм змогу завозити такі ракети й іншу зброю та застосовувати тут, у Європі. Недостатність тиску вже на Північну Корею та її спільників дає змогу виробляти, зокрема, такі балістичні ракети... В сучасному світі будь-яка війна може дуже швидко втягнути багато різних субʼєктів, і будь-яка країна, що стає жертвою агресії, завжди захищається не від когось одного, а від групи спільників. Саме тому важливо, щоб і захист був заснований на колективних зусиллях", — додав президент.
Зеленський також зазначив, що Україна вже 45 днів тому погодилась на пропозицію американського лідера Дональда Трампа щодо тиші в небі, на морі та на фронті. Проте Росія так і не зробила крок до миру.
"Ми пропонували зробити повною і продовжити тишу, яка могла бути встановлена на Великдень. Ми дали й пряму пропозицію Росії припинити удари щонайменше по цивільних обʼєктах. Все це Росія відкидає. Саме тому без тиску це не вирішити. Потрібен тиск на Росію. Припинення вбивств — це перший пріоритет", — резюмував Зеленський.
Вночі 24 квітня під час нічної атаки на столицю найбільше постраждав Святошинський район. Там сталося влучання у житлові будинки. Крім того, пошкодження зафіксовано у таких районах:
Окрім цього, падіння уламків було зафіксовано у Солом'янському та Печерському районах. Пошкоджені житлові та нежитлові будівлі, приміщення закладів харчування, транспортні засоби, станція метро.
Станом на 07:00 годину 25 квітня пошуково-рятувальні роботи в Святошинському районі завершено. Загалом внаслідок російського ракетного удару по столиці постраждали 90 людей, кількість загиблих — 12.
Водночас відомо, що внаслідок російського ракетного обстрілу загинули двоє дітей лікаря-невропатолога Університетської клініки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослава Козлова.
25 квітня у Києві оголошено День жалоби за загиблими внаслідок російської ракетної атаки.
Нагадаємо, лідер Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп відреагував на масований ворожий обстріл Києва 24 квітня та інших українських міст. Він звернувся до російського диктатора Володимира Путіна з закликом підписати мирну угоду.