1 169 день війни
Особовий склад
960 770
Танки
10 780
Артилерія
27 502
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 155
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 266
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Росії скептично ставляться до ідеї США про місячне припинення вогню, — Reuters
Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

У Росії скептично ставляться до ідеї США про місячне припинення вогню, — Reuters

Російські джерела з обережністю відреагували на пропозицію Сполучених Штатів Америки про 30-денне припинення вогню, яке підтримала Україна. Представники держави-агресора заявили, що будь-яка угода щодо припинення війни має враховувати ситуацію на полі бою.

Як повідомляє агентство Reuters, президент США Дональд Трамп змінив попередню політику Вашингтона щодо Росії, розпочавши двосторонні переговори з Москвою та призупинивши військову допомогу та обмін розвідданими з Україною, заявивши, що Київ має погодитися на умови припинення війни.

У вівторок, 11 березня, Сполучені Штати погодилися відновити військову допомогу та обмін розвідданими після того, як Київ заявив, що готовий підтримати пропозицію про припинення вогню. За даними джерел агентства, російському диктатору Володимиру Путіну буде складно погодитися на ідею припинення вогню без обговорення умов і отримання будь-яких гарантій.

"Путіну важко погодитися з цим у його нинішньому вигляді. Путін має сильну позицію, тому що Росія йде вперед", — зазначає Reuters. 

Окрім цього, агентство, посилаючись на власні джерела зауважує, що без гарантій поряд із припиненням вогню позиція Кремля може швидко стати слабшою, і тоді Захід може звинуватити Росію в тому, що вона не припинила війну. Водночас інше високопоставлене російське джерело заявило, що пропозиція про припинення вогню виглядає з погляду Москви як пастка, бо Путіну буде важко зупинити війну без конкретних гарантій чи обіцянок.

Нагадаємо, раніше Сполучені Штати відновили обмін розвідувальними даними з Україною. Це підтвердила директорка Національної розвідки США Тулсі Габбард.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама