Міністр закордонних справ країни-агресорки Росії Сергій Лавров висунув нову вимогу щодо мирної угоди з Україною. Він заявив, що будь-яка майбутня мирна угода повинна містити умови, що запобігають виборам та встановленню у Києві прозахідних урядів.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
"Лавров наполягав на тому, що будь-яка мирна угода повинна містити умови, що запобігають "повторенню того, що привело путчистів до влади шляхом кривавої революції", маючи на увазі протести Євромайдану 2014 року та Революцію Гідності, яка витіснила колишнього проросійського президента України Віктора Януковича", — зауважили фахівці.
За даними експертів Інституту, Лавров також повторив наративи російського диктатора Володимира Путіна про те, що президент України Володимир Зеленський буцімто не є легітимним лідером, і заявив, що Росія може вести переговори з керівництвом Верховної Ради замість Зеленського.
Аналітики вважають, що російські чиновники часто навмисно неправильно тлумачать Конституцію України, стверджуючи, що уряд Зеленського є нелегітимним, оскільки в Україні не було проведено президентських виборів у 2024 році, хоча Конституція та закон України забороняють уряду проводити вибори під час воєнного стану та зовнішньої агресії.
"Російські чиновники неодноразово характеризували протести Євромайдану та Революцію Гідності в Україні як "переворот" і використовують цей наратив для підкріплення тверджень Росії про те, що нинішній український уряд не є легітимним і тому не може вести переговори з Росією. Заява Лаврова також є явною вимогою зміни режиму в Україні як умови будь-якої майбутньої мирної угоди — вимогою, яку російські чиновники регулярно висувають під виглядом вимог "денацифікації" в Україні", — йдеться у звіті ISW.
Крім того, Лавров також відкинув нещодавню пропозицію президента США Дональда Трампа про те, що Ватикан міг би провести переговори щодо війни Росії проти України. Лавров заявив, що переговори у Ватикані були б "нереалістичними" і що представникам "двох православних країн" було б "незручно" зустрічатися у Ватикані.
Нагадаємо, раніше директор правового департаменту російського міністерства закордонних справ Максим Мусіхін заявив, що громадяни України повинні обрати нове керівництво країни для підписання меморандуму з Москвою. Він також зазначив, що спікер парламенту юридично може не підійти на таку роль.