Українська розвідка спрогнозувала повний колапс у сфері пасажирських авіаперевезень в Росії. Це може статися до 2027 року.
Як повідомляє Служба зовнішньої розвідки України, наразі спостерігається загострення кризи в російській галузі пасажирських авіаперевезень.
Західні санкції не допускають авіакомпанії держави-агресора до міжнародних центрів обслуговування Boeing та Airbus. Водночас "Паралельний імпорт" на 38 % підняв ціни на обслуговування літаків для компанії. Половина парку Airbus у РФ вже простоює "на бетоні". Тільки в авіакомпанії S7 "на землі" 31 із 39 літаків Airbus A320/321.
"З початку 2025 року аеропорти РФ 455 разів зупиняли свою роботу та 736 разів перенаправляли літаки на запасні аеродроми. Збитки авіаперевізників за підсумками виключно авіаколапсу 5–7 липня перевищили 250 мільйонів доларів", — наголосили у розвідці.
Своєю чергою, перевізники намагаються компенсувати втрати коштом пасажирів, що тільки викликає зворотну реакцію. Середня вартість авіаквитка до зон відпочинку у Росії цього року становить майже 400 доларів, що на 12,5 % вище за показники минулого року. Найближчим часом вона збільшиться ще на 15%.
"Як наслідок — пасажиропотік російських авіакомпаній зменшиться мінімум на сім відсотків", — додали у розвідці.
Наразі авіабудівна галузь держави-агресора перебуває у занепаді. У розвідці наголошують, що нові, обіцяні на папері, російські літаки ще у процесі будівництва та випробувань уже подорожчали на 45–70 % від запланованої вартості. Водночас втрати цивільної авіації прогнозуються на рівні від 50 до 100 літаків щороку — у 2027 році в галузі може настати колапс.
Нагадаємо, 14 липня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що Вашингтон запровадить вторинні санкції проти Російської Федерації. Американський лідер пояснив, що запровить такі обмеження щодо РФ та її торгових партнерів, якщо протягом 50 днів не буде укладено угоди щодо України.