Уряд Словаччини спільно з Польщею та Угорщиною може продовжити заборону на ввезення зерна з України після 15 вересня. З відповідним закликом виступив спікер парламенту Борис Коллар.
Про це повідомляє "Польське радіо".
За словами політика, заборона на імпорт зерна з України закінчується 15 вересня і Польща та Угорщина в односторонньому порядку мають намір закрити свої кордони для української аграрної продукції. При цьому не йдеться про заборону її транзиту.
Коллар наголосив, що відсутність заборони на імпорт нібито може призвести до краху багатьох господарств і попередив про можливу хвилю заворушень у селах, яка може перекинутися на міста країни.
Спікер парламенту також додав, що підтримка України в Словаччині зменшується, а відсутність рішень щодо зерна може призвести до протидії подальшій допомозі. Він попередив, що "селяни почнуть бунтувати й перетягнуть на свій бік інших", і додав, що "буде на їхньому боці".
Він наголосив, що хоча він є великим прихильником допомоги Україні, "мудрі рішення теж можуть стати у нагоді".
У травні Європейський Союз дозволив п'ятьом сусіднім з Україною країнам заборонити продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику на внутрішньому ринку, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни.
Термін дії заборони закінчується 15 вересня. Водночас Україна розраховує, що всі обмеження Єврокомісії на український аграрний експорт буде скасовано з 15 вересня. Проте Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія і Словаччина виступають за продовження заборони Європейським Союзом імпорту українського зерна на їхню територію до кінця поточного року.
У МЗС України наголосили, що односторонні обмеження на український імпорт не відповідають "духу і букві" Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС. У відомстві звернулися до керівництва Євросоюзу та причетних країн із закликом знайти збалансоване рішення.
Нагадаємо, раніше уряді Угорщини заявили, що прагнуть представляти інтереси угорського фермерського товариства, а тому запроваджують тимчасову заборону на імпорт агропродукції з України. Йдеться насамперед про зерно, насіння олійних культур, а також деяку іншу сільськогосподарську продукцію.
Водночас у Польщі вважають, що забороною на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України захищають вітчизняний аграрний сектор.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими