У США демократи опублікували меморандум на захист ФБР

25 ЛЮТОГО 2018 12:32

Комітет з розвідки Конгресу США в суботу, 24 лютого, опублікував підготований демократами документ, який покликаний спростувати твердження республіканців про можливі порушення з боку співробітників Федерального бюро розслідувань (ФБР) і міністерства юстиції при розслідуванні ймовірного втручання Росії у вибори в США. Нинішній варіант меморандуму був відредагований, оскільки раніше президент США Дональд Трамп заблокував публікацію документа. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на DW.

Зокрема, в меморандумі йдеться, що співробітники ФБР і мін'юсту не «зловживали» так званою програмою стеження FISA («Акт про негласне стеження з метою зовнішньої розвідки»). Як вважають упорядники документа, ФБР і мін'юст виконали свій обов'язок щодо захисту країни, отримавши дозвіл суду на використання FISA для стеження за Картером Пейджем, якого підозрювали в тому, що він є агентом російської влади. 

Білий дім, який спочатку заблокував публікацію меморандуму демократів, посилаючись на те, що він містить секретну інформацію, піддав нинішню редакцію документа критиці. Представник Білого дому Радж Шах назвав його «політично мотивованим» і «сповненим непідтверджених звинувачень».

Президент США Дональд Трамп також відреагував на опублікований демократами меморандум. Він написав у Twitter, що вважає документ «політичним і юридичним провалом». «Просто підтверджує всі ті жахливі речі, які були зроблені. Це настільки протизаконно», - заявив Трамп.

Світ, 25.02.2018 12:32