1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У США розпочався судовий процес проти Google: це може вплинути на весь Інтернет
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

У США розпочався судовий процес проти Google: це може вплинути на весь Інтернет

"Історичною антимонопольною справою" назвали судовий процес, який розпочався у вівторок, 22 квітня, у Сполучених Штатах Америки. Його результат може суттєво змінити Інтернет, позбавивши Google статусу головного порталу для отримання інформації в мережі.

Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters. Журналісти пояснили: Міністерство юстиції США домагається постанови, яка зобов'яже Google продати свій браузер Chrome та вжити інших заходів, щоби покласти край монополії на онлайн-пошук. Прокурори порівняли позов із минулими справами, які призвели до розпаду AT&T і Standard Oil.

"Зараз саме час сказати Google і всім іншим монополістам, які слухають, а вони слухають, що порушення антимонопольного законодавства тягне за собою наслідки", — заявив адвокат Міністерства юстиції Девід Далквіст у вступному слові.

Міністерство юстиції та широка коаліція генеральних прокурорів штатів наполягають на вжитті заходів, які відновлять конкуренцію, навіть попри те, що пошук розвивається та перетинається з продуктами генеративного ШІ, такими як ChatGPT.

"Цей суд повинен діяти з розрахунком на майбутнє та не ігнорувати те, що бачиться на горизонті", — сказав Далквіст.

Далквіст заявив, що пошукова монополія Google допомагає їй удосконалювати свої продукти на основі штучного інтелекту, які також є способом залучення користувачів до її пошукової системи.

Google погодився платити Samsung щомісяця для встановлення програми Gemini AI від Google на такі пристрої, як смартфони. Фінансові умови не розкрили, але Далквіст схарактеризував щомісячну плату як "величезну суму".

Окружний суддя США Аміт Мехта раніше постановив, що ексклюзивні угоди Google з виробниками пристроїв про надання їй статусу пошукової системи за замовчуванням допомогли зберегти монополію.

Адвокат Google Джон Шмідтлейн у вступній заяві заявив, що пропозиції Міністерства юстиції — це "список побажань для конкурентів, які бажають скористатися перевагами видатних інновацій Google". За його словами, учасники перегонів у галузі штучного інтелекту "теж хотіли б отримувати подачки, навіть якщо вони прекрасно конкурують".

"Продукти ШІ виходять за межі справи, яка зосереджена на пошукових системах. Ухвалення пропонованих заходів стримає американські інновації в критичний момент", — заявила керівниця Google Лі-Енн Малхолланд.

Компанія заявила, що подасть апеляцію після винесення остаточного рішення.

Антимонопольні органи запропонували масштабні заходи, покликані швидко відкрити ринок пошуку та дати перевагу новим конкурентам. Їхні пропозиції містять припинення ексклюзивних угод Google з виробниками планшетів і смартфонів, такими як Apple, зробити Google пошуковою системою за замовчуванням на своїх пристроях.

Google стверджує, що припинення виплат Google виробникам пристроїв і розробникам браузерів призведе до підвищення вартості смартфонів і поставить під загрозу існування таких компаній, як Mozilla, чия діяльність залежить від цих доходів. Google планує викликати свідків з Mozilla, Verizon і Apple, яка зробила безуспішну спробу втрутитися у справу.

Журналісти зробили висновок, що ця справа є частиною антимонопольного переслідування великих технологічних компаній, розпочатого за першої адміністрації Дональда Трампа, та не демонструє жодних ознак уповільнення, попри спроби технологічних компаній та їхніх керівників налагодити контакти з Білим домом.

Нагадаємо, що американська компанія Google наприкінці березня запустила безплатну нову програму "Академія ШІ для освітян". Це має допомогти педагогам ефективно використовувати інструменти штучного інтелекту у своїй щоденній роботі.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама