1 234 день війни
Особовий склад
1 031 620
Танки
11 013
Артилерія
30 163
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 193
Крилаті ракети
3 459
Гелікоптери
340
БпЛА
45 003
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У ЄС назвали ключову перепону для вступу України до блоку
Фото: Pixabay

У ЄС назвали ключову перепону для вступу України до блоку

На сьогодні однією із головних перепон для країн-кандидатів на вступ до Європейського союзу, у тому числі й України, є — російська пропаганда.

Про це заявила єврокомісар з питань розширення, східного сусідства, відновлення України Марта Кос в інтерв'ю DW. Посадовиця пояснила вплив пропаганди Кремля на країн-кандидатів, наводячи приклад Молдови.

"Вони (росіяни, — ред.) вкладають мільйони євро, щоб перешкодити Молдові піти європейським шляхом. Вони дуже агресивні і поширюють брехню, намагаючись переконати громадян країни, що "якщо ви підете європейським шляхом, то буде така ж війна, як в Україні. Якщо ви станете членом ЄС, то ви втратите свою ідентичність". Я родом із країни, яка менша за Молдову, і насправді членство в ЄС зберігає нашу ідентичність", — зазначила Кос.

Вона також додала, що ЄС існує для того, щоб забезпечити мир у Європі і це "те, за що потрібно боротися". На думку посадовиці, яскравим прикладом боротьби за мир та свободу сьогодні є саме Україна. Кос запевнила, що планує зробити все можливе, щоб Україна стала членом ЄС якнайшвидше, можливо, навіть до 2030 року.

"Дивно, що українці роблять сьогодні. Поки на їхню країну падають бомби, вони ведуть переговори про вступ до ЄС і проводять необхідні реформи — а реформ попереду ще дуже багато", — зазначила єврокомісар.

Вступ України до ЄС: що відомо

Україна офіційно подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, через кілька днів після початку повномасштабного вторгнення Росії. Вже 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата в члени ЄС.

Наразі Україна активно працює над виконанням семи ключових рекомендацій ЄС, серед яких:

  • судова реформа;
  • боротьба з корупцією;
  • верховенство права;
  • захист прав нацменшин;
  • реформа держслужби;
  • протидія відмиванню коштів;
  • обмеження впливу олігархів.

У червні 2025 року очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що Київ виконав всі умови для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу. Тому немає причин перешкоджати рішенню щодо першого розділу переговорів про основоположні принципи. Вона наголосила, що під невпинним вогнем критики Україна проводить реформу за реформою.

Варто зауважити, що повноправне членство в ЄС означає доступ до єдиного ринку, фінансування, захисту прав громадян, механізмів безпеки та впливу на спільну політику ЄС.

Нагадаємо, раніше комісарка Марта Кос заявляла, що вступ України до Європейського Союзу найбільше підтримують країни Півночі Європи та країни Балтії. Водночас в Україні зберігається висока підтримка вступу до блоку.

Водночас угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан переконаний, що більшість країн Європейського Союзу проти вступу України. Тож, якби стосовно цього проводили "референдуми", то місцеві мешканці проголосували би "ні".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама