1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У ЄС спростували інформацію щодо пропозиції Україні альтернативної угоди про корисні копалини
Фото: Pixabay

У ЄС спростували інформацію щодо пропозиції Україні альтернативної угоди про корисні копалини

Європейський Союз не пропонував Україні нову угоду про корисні копалини. Водночас європейська сторона підтвердила готовність до співпраці з Україною щодо видобутку та використання корисних копалин на основі Меморандуму, підписаного у 2021 році.

Про це повідомив речник Єврокомісії Тома Реньє на брифінгу у Брюсселі, передає "Укрінформ".

"Немає таких пропозицій. З 2021 року ЄС має партнерство щодо критичних матеріалів з Україною, яке сформульовано в Меморандумі про порозуміння чотири роки тому. Як і у всіх відносинах партнерства щодо критичних матеріалів, які ми маємо, йдеться не лише про забезпечення ланцюгів постачання для ЄС, але також щодо прискорення у створенні локальної доданої вартості та розвитку спроможностей країни-партнера для досягнення взаємної вигоди. Це дійсно про співробітництво з Україною, а не про конкуренцію зі США будь-якого роду", — наголосив речник.

Водночас посадовець пояснив, що 24 лютого під час візиту Єврокомісії у Київ виконавчий віце-президент з питань процвітання та промислової стратегії Стефан Сежурне зустрівся з українськими колегами та підтвердив готовність ЄС імплементувати Меморандум про порозуміння між Україною і ЄС та прискорити роботу зі зміцнення взаємовигідного партнерства.

"Наша позиція залишається незмінною. ЄС стоїть поряд з Україною, і буде продовжувати це робити, оскільки Україна наразі бореться за безпеку усього нашого континенту", — додав речник.

Угода про рідкоземельні метали між Україною та США

На початку лютого міністр фінансів США Скотт Бессент під час візиту до Києва передав документ українській стороні проект угоди щодо природних ресурсів. За інформацією The Telegraph, адміністрація Трампа висунула Україні умови угоди щодо корисних копалин, які зазвичай ставлять країнам-агресорам, що зазнали поразки у війні. Умови цієї угоди значно перевершують репарації, що були накладені на Німеччину та Японію після Другої світової війни. 

Президент Володимир Зеленський відмовився підписувати документ, оскільки угода не мала чітких гарантій безпеки для України зі сторони Сполучених Штатів. При цьому Бессент зазначав, що угода про партнерство між США й Україною стане довгостроковим щитом безпеки для українців.

Деякі експерти прогнозували, що документ можуть підписати на Мюнхенській конференції. Однак цього не сталося.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Трамп був засмучений через відсутність подяки за американську допомогу та відмову підписати угоду щодо українських корисних копалин. Сам президент США після відмови Києва підписати угоду у тій редакції, в якій пропонував Білий дім, зробив низку скандальних заяв на адресу Володимира Зеленського.

Своєю чергою, 14 лютого Україна доопрацювала угоду про партнерство з США щодо рідкісноземельних металів, і проект меморандуму передали американській стороні. Зеленський заявляв, що Україна продовжує діалог зі США щодо угоди про рідкісноземельні мінерали, процес обговорення триває.

За інформацією The New York Times станом на 22 лютого, Сполучені Штати Америки запропонували Україні новий проект угоди про корисні копалини, який є ще жорсткішим за попередній. Попередній варіант угоди передбачав, що Україна має погодитися на створення спільного зі США фонду, до якого було б внесено права на розробку надр, а подальші доходи від видобутку та реалізації корисних копалин Київ та Вашингтон ділили б у порівну. Проте в новій версії угоди зазначається, що доходи будуть спрямовані до фонду, у якому Сполучені Штати мають 100-відсоткову фінансову частку, а Україна має робити внески до фонду, доки він не досягне суми у 500 мільярдів доларів.

Нагадаємо, 22 лютого спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявляв, що наступного тижня український уряд почне серйозно працювати над укладенням угоди про корисні копалини та гарантії безпеки з адміністрацією Трампа.

Водночас сам Трамп вважає, що його країна вже близько до підписання з Україною угоди щодо рідкісноземельних ресурсів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама