В Україні триває розробка власних систем протиповітряної оборони. Вже зараз самостійно виробляється майже половина всього, що необхідно для ведення війни.
Про це заявив радник Офісу президента України Павло Паліса в інтерв'ю виданню Report.
За його словами, це стало можливим як завдяки внутрішнім зусиллям, так і завдяки співпраці з міжнародними партнерами — через спільне виробництво та створення підприємств.
"Ми надалі готові нарощувати ці обсяги", — наголосив Паліса.
Він також додав, що найближчим часом Україна "обов’язково здивує світ і неодноразово".
Окремо радник президента акцентував на захисті повітряного простору. Зокрема, ведеться робота над комплексами різної дальності та специфіки для гарантованого захисту території України від балістичних і крилатих ракет, а також дронів типу "Шахед".
За його словами, частина технологічних рішень уже перебуває на завершальній стадії, а деякі з них пройшли бойове випробування, вони виконували реальні завдання в умовах тактичної хитрості з боку противника.
"Ми докладаємо значних зусиль у власні зенітно-ракетні комплекси, працюємо над ефективним рішенням для того, щоби збивати балістичні, аеробалістичні, гіперзвукові ракети, а також над ефективним і дешевим способом для знищення "Шахедів", — зазначив Паліса.
Хоча він не назвав конкретні найменування ракет, судячи з його слів, мова про балістичні "Іскандери", аеробалістичні "Кинджали" та гіперзвукові "Циркони", якими росіяни атакують Україну. Крім того, фактично Паліса підтвердив розробку українських аналогів систем Patriot.
Росія має на озброєнні аеробалістичну ракету "Кинджал" та гіперзвукову крилату ракету "Циркон". Ці дві ракети досить складно збивати силам ППО.
"Кинджал" (Х-47М2) — це російська аеробалістична ракета, яку запускають з винищувачів-перехоплювачів МіГ-31К. Вона здатна розвивати швидкість до 10 Махів і вражати цілі на відстані до 2 000 кілометрів. "Кинджал" позиціюють як гіперзвукову зброю, яку складно перехопити сучасними системами ППО.
"Циркон" (3М22) — це гіперзвукова крилата ракета морського базування, розроблена для знищення кораблів і наземних цілей. Вона здатна летіти зі швидкістю понад вісім Махів і вражати цілі на відстані до 1 000 кілометрів. Її особливість — гіперзвуковий політ у щільних шарах атмосфери, що ускладнює виявлення та перехоплення ракети засобами ППО.
Нагадаємо, що на початку червня міністри оборони України та Франції Рустем Умєров і Себастьєн Лекорню під час зустрічі у Брюсселі обговорили спільне виробництво зброї. Йдеться про нагальні потреби українських Сил оборони.