Українська делегація не планує брати участь в майбутніх переговорах між Сполученими Штатами та Росією, які заплановані на 23 березня.
Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, передає The Guardian. Так, за словами посадовця, переговори між США та РФ заплановані як двосторонні. Відтак, Україні не планує брати у них участь. Однак, варто дочекатися результатів розмови президента США Дональда Трампа з українським гарантом Володимиром Зеленським.
"Головне — усвідомити, як Трамп бачить результати своєї бесіди з Путіним, і зробити відповідні висновки. Президент (Зеленський — ред.) хоче повністю зрозуміти її зміст від Трампа", — додав радник керівника ОП.
Водночас Подоляк прокоментував і заяву Кремля щодо того, що Захід повинен припинити будь-яку військову підтримку та обмін розвідданими з Україною до того, як можна буде домовитися про припинення вогню.
"Звичайно, це дуже дивна вимога. Він каже: "Ми хочемо, щоб вас роззброїли, а потім ми можемо продовжувати воювати". Ось як це звучить... Він хоче, щоб Україна відмовилася від армії, від гарантій безпеки, від права бути в союзах, від різних територій. Це те, за що він боровся три роки, і він не зміг це зробити у військовій формі… А тепер це те, чого він хоче від переговорного процесу", — резюмував Подоляк.
Нагадаємо, раніше російський диктатор Володимир Путін зробив перші заяви після переговорів з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Ключовими домовленостями стануть питання щодо обміну полоненими, а також взаємна відмова від ударів по енергетиці двох країн.
Як повідомляло видання The Times, українці скептично відреагували на наказ російського диктатора Володимира Путіна своїм військовим припинити атаки на енергетичну інфраструктуру України на 30 днів та розпочати переговори про припинення військових дій у Чорному морі.
Своєю чергою канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що домовленості американського президента Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним щодо припинення атак на енергетичну інфраструктуру може стати важливим кроком до справедливого миру в Україні.