Україна домовилася зі Сполученими Штатами Америки не зараховувати вже надану військову допомогу США в угоді про корисні копалини.
Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль в інтервʼю в ефірі телемарафону.
"Сьогодні ми маємо хороший прогрес в цій угоді. Ми фактично дуже чітко визначили наші червоні лінії, де угода не може перечити нашим європейським зобов’язанням, де угода не може суперечити нашій Конституції, нашому законодавству. Угода має бути обовʼязково ратифікована — та її частина, яка матиме міжурядовий характер, тому що буде декілька угод: основна угода міжурядова, яка буде ратифікуватись в парламенті. І потім уже на виконання цієї угоди можливо будуть так звані виконавчі угоди", — зазначив він.
Очільник уряду зазначив, що документ передбачає створення спільного фонду. Натомість Київ і Вашингтон будуть абсолютно рівними партнерами, а США зроблять у фонд первинні внески.
"Ми домовились, що ми не зараховуємо в цей фонд ніяку допомогу, надану до моменту підписання угоди. Ми визнаємо підтримку США протягом цієї війни, але не визнаємо боргів, тому що Конгрес виділяв гранти для України", — зауважив Шмигаль.
Нагадаємо, раніше радник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Майк Волц заявив, що угода з Україною про корисні копалини буде 100% укладена.
Зауважимо, днями Трамп звинуватив Україну у "затягуванні" підписання угоди про рідкісні метали. Він наголосив, що українська сторона вже три тижні не підписує документ.