1 236 день війни
Особовий склад
1 033 930
Танки
11 016
Артилерія
30 243
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 194
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
45 511
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Угода про надра: уряд затвердив переліки критичних та стратегічних корисних копалин і родовищ
Фото: Міндовкілля

Угода про надра: уряд затвердив переліки критичних та стратегічних корисних копалин і родовищ

Український уряд затвердив переліки критичних та стратегічних корисних копалин для надання в користування на умовах конкурсів та аукціонів. Це необхідно для угоди про надра зі Сполученими Штатами Америки.

Про це повідомила прес-служба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Так, було затверджено:

  • переліки критичних і стратегічних мінералів;
  • 60 ділянок надр для аукціонів;
  • 26 ділянок для конкурсів УРП,

У відомстві пояснили, що це дозволить залучити інвесторів до видобутку літію, титану, міді та інших стратегічних корисних копалин для зміцнення обороноздатності та розвитку економіки України.

"Затвердження переліків стратегічних і критичних корисних копалин та ділянок надр є важливим кроком для збереження національної безпеки, розвитку інноваційного виробництва та нарощування промислового потенціалу держави. Це рішення дозволить ефективно управляти ресурсами надр, залучати інвестиції у видобувну галузь та створювати нові можливості для розвитку економіки України в довгостроковій перспективі", — підкреслила міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

Даним рішенням затверджено:

  • перелік корисних копалин та компонентів стратегічного значення, до якого віднесено 11 корисних копалин: руди алюмінієві, берилієві, мідні, нікелеві, ніобієві, стронцієві, танталові, титанові, уранові, цирконієві, флюорит;
  • перелік корисних копалин та компонентів критичного значення містить 28 корисних копалин, які включають і корисні копалини стратегічного значення: руди алюмінієві, берилієві, мідні, нікелеві, ніобієві, стронцієві, танталові, титанові, уранові, цирконієві, флюорит, ванадієві, вісмутові, вольфрамові галієві, гафнієві, індієві, рідкісноземельні, літієві, миш’якові, мідні, олов’яні, свинцеві, скандієві, сурм’яні, телурові, цезієві, цинкові, сіль калійна;
  • перелік ділянок надр (родовищ корисних копалин) стратегічного та (або) критичного значення, що надаватимуться у користування шляхом проведення аукціону (електронних торгів) з продажу спеціального дозволу на користування надрами — внесено 60 ділянок надр і родовищ корисних копалин з покладами руд титанових, літієвих, мідних, нікелевих, кобальтових, ніобієвих, берилієвих, цирконієвих, солі калійної, флюориту, апатиту;
  • перелік ділянок надр (родовищ корисних копалин) стратегічного значення та (або) критичного значення, що надаватимуться в користування шляхом проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції внесено 26 ділянок надр та родовищ корисних копалин з покладами руд ванадієвих, літієвих, титанових, уранових і солі калійної.

Цей крок спрямований на захист національних інтересів, посилення обороноздатності держави та створення прозорих механізмів доступу до надр. Очікується, що затвердження переліків сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості видобувної галузі, розвитку промислових виробництв і сталого економічного розвитку України.

"Крім того, затвердження переліків є одним із першочергових завдань для успішної реалізації домовленостей, визначених відповідно до угоди між урядом України та урядом США про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови", — зауважили у відомстві.

Нагадаємо, на початку липня президент Володимир Зеленський підписав закон про те, що використання природних ресурсів України передбачають виплати з державного бюджету. Це випливає з відповідної угоди зі Сполученими Штатами Америки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама