У четвер, 3 липня, президент Володимир Зеленський підписав закон про те, що використання природних ресурсів України передбачають виплати з державного бюджету. Це випливає з відповідної угоди зі Сполученими Штатами Америки.
Про це свідчить картка законопроекту №13256 про зміни Бюджетного кодексу на сайті Верховної Ради України.
Зміни до Бюджетного кодексу потрібні для втілення положення про наповнення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови.
Внесок України складатиметься з половини коштів, які отримані після набуття чинності угодою від:
Ці гроші зараховуватимуть у спеціальний фонд державного бюджету та перераховуватимуть до Фонду відбудови.
Раніше голова Бюджетного комітету українського парламенту Роксолана Підласа назвала такий порядок цифр щодо внесків з боку України: близько трьох мільярдів гривень за п’ять років.
"Скажімо, якби угоду підписали 2019 року, то саме така сума надійшла би до фонду як внесок України до цього часу", — написала вона.
Як відомо, 1 травня Україна та США підписали угоду про створення американсько-українського інвестиційного фонду. Після цього 8 травня Верховна Рада ратифікувала міжурядову угоду. Президент Володимир Зеленський підписав закон 12 травня, завершивши процес ратифікації.
Нагадаємо, міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук розповіла, що Україна зняла гриф "Секретно" на певний перелік корисних копалин, в тому числі й критичні мінерали. Така таємничість залишалася пережитком ще з радянських часів.