Фото: c-span.org

Україна приєднається до НАТО попри вимоги Росії, — Держдеп

Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що попри вимоги Кремля Україна все ж стане повноправним членом Північноатлантичного Альянсу.

Таку заяву посадовець Держдепу зробив під час брифінгу.

Міллер нагадав, що ще до початку війни в України Росія вимагала зобов'язань щодо того, що Україна ніколи не вступить до НАТО. Проте Вашингтон "чітко дав зрозуміти, що це не обговорюється".

"Одна з речей, які Росія говорила до початку цієї війни  те, що вони рішуче виступали проти вступу України до НАТО та хотіли отримати залізне зобов’язання, що Україна ніколи не приєднається до НАТО. Ми чітко заявили, що це не розглядається, що ми дотримуємось політики "відкритих дверей НАТО". Ми підкреслюємо це зобов’язання сьогодні. Ми чітко заявили, що Україна стане членом НАТО", — заявив американський посадовець.

Також речник Держдепу наголосив, що прийняти Україну в Альянс прямо зараз було б недоцільно. За його словами, вагомою причиною, чому Україна не стає членом НАТО прямо зараз є те, що це "миттєво б втягнуло Сполучені Штати у війну з Росією".

Крім того, Міллер додав, що скасування плану дій щодо членства (ПДЧ) є визнанням успіхів, які Україна зробила за останні кілька років та означає, що вона стає все більше інтегрованою із НАТО.

"Україна стає все більш інтегрованою, зокрема, політично із НАТО. Ви бачили як НАТО тренує українські сили, як НАТО надає військові системи", — сказав Міллер.

Україну запросять до НАТО: Столтенберг назвав умову

Країни НАТО 11 липня погодилися прийняти Україну до свого складу без Плану дій щодо членства. Північноатлантичний альянс узгодив відповідну декларацію.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив на брифінгу, що Україна отримає запрошення до НАТО, коли "погодяться усі союзники й будуть виконані умови".

Лідери країн-членів ухвалили пакет підтримки для України, який передбачає:

  • скасування вимоги щодо виконання ПДЧ;
  • довгострокову програму військової допомоги по 500 мільйонів доларів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
  •  запуск Ради Україна — НАТО, яка має стати платформою для консультацій у кризових ситуаціях.   

Всі положення щодо майбутнього вступу України країни-члени НАТО узгодили у спільному комюніке. У документі союзники описали бачення того, яким має бути шлях нашої держави до членства в Альянсі.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що на сьогодні Україні не відомі умови майбутнього членства в Північноатлантичному Альянсі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 12.07.2023 14:45