Фото: "Укрінформ"

Україна та Швейцарія у Давосі підписали спільне комюніке щодо безпеки

За результатами консультацій у Давосі Швейцарія та Україна підписали спільне комюніке, у якому наголосили, що безпека України є невіддільною частиною світової та регіональної безпеки.

Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції України.

У документі йдеться, що війна проти нашої держави — це один із основних дестабілізаційних чинників у світі.

"Через це мирні зусилля необхідно значно наростити, щоб покласти край війні справедливим і всеосяжним шляхом. Завданням світової спільноти є не тільки завершення війни, а й подолання наслідків усіх тих криз, які були нею породжені по всьому світу", — йдеться у комюніке.

Також зауважується, що всеосяжний, справедливий і стійкий мир для України та всього світу має ґрунтуватися лише на Статуті ООН, відповідних резолюціях Генеральної Асамблеї ООН та ключових принципах міжнародного права.

"Ця зустріч заклала необхідні передумови для підготовки зустрічі лідерів країн та урядів, яка може дати старт на високому рівні для створення універсальної основи спільного бачення та шляхів досягнення всеохопного, справедливого та міцного миру для України на основі Української формули миру. Зустріч лідерів може також дати початок тематичним зустрічам у різних країнах на міністерському, парламентському, експертному та інших рівнях для підготовки детальних пропозицій для лідерів", — зазначено у комюніке.

Нагадаємо, 15 січня президент Володимир Зеленський прибув з робочим візитом до Швейцарії. Лідер держави проведе кілька важливих зустрічей та візьме участь у Давоському форумі. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 15.01.2024 16:35